Masumlar Apartmanı'na Musa Orhan Darbesi! Ezgi Mola Diziden Ayrılıyor!

Ezgi Mola'ya bir darbe de TRT'den geldi. Başarılı oyuncusu hapis cezası sonrası diziye de veda kararı kalındı!

Dizi Haberleri 03.06.2021 - 15:50 03.06.2021 - 15:55 Ece Sahan

Ezgi Mola'nın, Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında attığı tecavüzcü tweeti gerekçesiyle hapsi istendi. Ünlü oyuncuya bir şok daha geldi! 

Başarılı oyuncu Ezgi Mola için, uzman çavuş Musa Orhan'a attığı tweet gerekçesiyle dava açıldı. İpek Er'e tecavüz ettiği ve intiharına sebep olduğu gerekçesiyle Musa Orhan tecavüz ile suçlanıyordu. Geçtiğimiz sene olayın basına yansıması sonrası Ezgi Mola'da Musa Orhan için "Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya. Ne diyeyim. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun" demişti.

Musa Orhan'ın avukatı bu tweet için Ezgi Mola'ya dava açtı. Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak oyuncunun 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi. Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş gelen tepkiler için, "Özür mesajı yayımlamaktan imtina ettiği için şikayetçi olmak zorunda kaldık" dedi ve tepkileri iyice kendisine çekti.

BİR DARBE DE TRT'DEN GELDİ!

TRT'de ekranlara gelen ve reyting rekorlari kıran Masumlar Apartmanı dizisinin en büyük izlenme sebebi olan Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola'nın davalik olması sonrası bir darbe de dizisinden geldi.

Ezgi Mola'ya açılan dava sonrası TRT'nin acil toplandığı öğrenildi. Buna göre yapılan toplantıda Ezgi Mola'nın diziden uzaklaştırılması istendiği öğrenildi. Kararın uygulanması durumunda Ezgi Mola diziye veda edecek.

Halı hazırda dizinin İnci'si Farah Zeynep Abdullah diziden ayrılmak istemiş ve diziye sezon finalinde ölerek veda edeceği öğrenilmişti.

BÜYÜK DESTEK GELDİ!

Ezgi Mola'ya açılan dava sonrası hem ünlü oyuncu arkadaşlarından hem de sosyal medyada pek çok kullanıcı tarafindan destek geldi. 

Kerem Bursin, Farah Zeynep Abdullah gibi pek çok ünlü isim Ezgi Mola için destek tweetleri attı.

Ezgi Mola'ya en büyük desteği de başarılı oyuncu ve yakın arkadaşı Hazal Kaya verdi. Hazal Kaya "Bir tecavüzcü şerefsize, tecavüzcü şerefsiz demiş Ezgi Mola Ne var bunda? Musa Orhan aynı zamanda tecavüz ettiği kadının ölümüne sebep olmuş bir KATİL ve SERBEST. Tekrar bir kadının canını almayacağının garantisini kimse veremez! #YalnızDeğilsinEzgiMola" diyerek destek verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@