İzmit'te bir sokakta her gün gelerek saatlerce yerdeki mazgalın içine bakan köpek, önce çevre esnafı ve caddeden geçen halkın merakını cezbetmişti. Haberin yayılmasıyla birlikte köpeğin bu davranışı tüm Türkiye'de merak konusu oldu.

İzmit'te bir sokakta her gün gelerek saatlerce yerdeki mazgalın içine bakan köpek, önce çevre esnafı ve caddeden geçen halkın merakını cezbetmişti. Haberin yayılmasıyla birlikte köpeğin bu davranışı tüm Türkiye'de merak konusu oldu. Bölge esnafı köpeğin caddenin sembolü haline dönüştüğünü aktardı, her gün caddeden geçen vatandaşlar çömelerek köpekle beraber mazgalı izledi.Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki Fethiye Caddesi’ndeki meraklı köpeğin sırrının sonunda çözüldüğü aktarıldı. Yaklaşık 10 aydır köpeği ilgiyle izleyen bölge esnafı olayı çözdüklerini iddia ettiler. Esnaflardan biri, daha önce mazgaldan çıkan bir fareyi yakalayan köpeğin, yine fare yakalamak istediğini ve bu nedenle beklediğini öne sürdü.


Esnaftan açıklama: Travma mravma yok!


Köpeğin travma geçirdiği yorumunun gerçeği yansıtmadığını bildiren çevre esnasfı Taner Savder, gerçek sebebin fare avı olduğunu aktardı. Yaklaşık 20 gün önce yaşanan yağmur sonrası su seviyesinin artttığını ve mazgallardan fare çıktığını hatırlatan Savder, olayı bu duruma bağladı. Dışarı çıkan fareyi kovalayan köpekte bu hissin oluştuğunu aktaran Savder, travma iddialarının asılsız olduğunu ileri sürdü.


Bazı vatandaşlar fare açıklamasına ikna olmadı!


Köpeği çok sevdiklerini ve beslediklerini dile getiren Savder, ünlü olunca birçok caddeye geldiğini ve köpekle beraber mazgala baktıklarını söyledi. Konunun tamamen avlanma güdüsüyle alakalı olduğunu belirten Savder, yavrusunu kaybetme ya da travma gibi iddiaların doğruyu yansıtadığını ifade etti. Yaklaşık 10 aydır yaşanan bu olayı, 20 gün önce meydana gelen yağmura bağlayan Savder'in bu yorumu ise duyan pek çok kişiye inandırıcı gelmedi. Zira birçok kişi, olayın halen daha karanlıkta olduğunu ve çözülemediğini düşündüklerini dile getiriyor.