MEB son dakika duyurdu! Destek ödemeleri yarından itibaren hesaplara geçecek! Kırtasiye paraları için başvuru yapın

MEB son dakika duyurdu! Destek ödemeleri Yarından itibaren hesaplara geçecek! Kırtasiye paraları için başvuru yapın. Öğretmen eğitim ödeneği detayları haberimizde…

Ekonomi 01.09.2021 - 14:02 01.09.2021 - 14:02 Volkan Arık

MEB son dakika duyurdu! Destek ödemeleri Yarından itibaren hesaplara geçecek! Kırtasiye paraları için başvuru yapın. Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklaması ile birlikte öğretmenlerin Büyük bir merakla beklediği eğitim ödeneği ve Kırtasiye paraları hakkında detayları bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öğretmenlere 2021-2022 eğitim öğretim yılı için verilecek olan eğitim ödeneğinin 2 Eylül 2021 tarihinden itibaren hesaplara yatacağı ifade edildi. Peki MEB eğitim ödeneği kimlere verilecek? MEB eğitim ödeneği almak için başvuru yapmak gerekiyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli olan öğretmenlere her yıl kırtasiye paraları ya da eğitim ödeneği olarak bilinen bir ödenek ayrılıyor. Yeni eğitim öğretim yılının yüz yüze olacak olması ile birlikte öğretmenler, eğitim ödeneği ne zaman yatacak sorusunun yanıtını araştırmaya başlamıştı. MEB son dakika açıklaması ile birlikte öğretmenlere eğitim ödeneği tarihi de netleşmiş oldu. Peki kimler eğitim ödeneği alabilir? Kırtasiye parası kimlere verilecek? Öğretmen eğitim ödeneği başvuru işlemleri ve detaylar haberimizde...

meb-son-dakika-duyurdu-destek-odemeleri-yarindan-itibaren-hesaplara-gececek-kirtasiye-paralari-1

ÖĞRETMENLERE EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ PARASI YATTI MI?

2021 öğretmenlere eğitim hazırlık ödeneği yattı mı sorusunun yanıtı milyonlarca öğretmen tarafından yoğun bir şekilde araştırıyordu. Her yıl eğitim öğretim dönemi öncesinde Eylül ayında öğretmenlerin hesabına eğitim kırtasiye yardımı yatırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden Yapılan bu ödemeler için tarihler belli oldu. Öğretmenlere eğitim ödeneği parası Yarından itibaren hesaplara geçmeye başlayacak. Eğitime hazırlık ödeneği parası verilen hesap numaraları üzerinden yatırılacak.

meb-son-dakika-duyurdu-destek-odemeleri-yarindan-itibaren-hesaplara-gececek-kirtasiye-paralari-2

ÖĞRETMEN EĞİTİM ÖDENEĞİ KAÇ TL?

Öğretmen eğitim ödeneği, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere veriliyor. Aynı zamanda sözleşmeli öğretmenlerde bu ödenekten yararlanabiliyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2 Eylül'den itibaren hazırlık ödeneği hesaplara yatmaya başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzası ile il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda öğretmenlerin eğitim ödeneğine bu yıl zam yapıldığı ve 1250 TL olarak hesaplara geçeceği ifade edildi.

meb-son-dakika-duyurdu-destek-odemeleri-yarindan-itibaren-hesaplara-gececek-kirtasiye-paralari-3

EĞİTİM HAZIRLIK ÖDENEĞİ KIRTASİYE YARDIMI KİMLERE VERİLİR?

Kırtasiye yardımı olarak da bilinen eğitim hazırlık ödeneği Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli olan bütün öğretmenlere veriliyor. Yani öğretmenlerin kadrolu ya da sözleşmeli olarak çalışmaları fark etmiyor. Bütün öğretmenler devlet tarafından sağlanan bu haktan faydalanabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@