MEB telafide ben de varım başvurusu nasıl yapılır? Telafide ben de varım öğrenci ve öğretmen başvuru ekranı

Telafide ben de varım başvurusu nasıl yapılır? MEB telafide ben de varım öğrenci ve öğretmen başvuru ekranı nasıl açılır?

Gündem 18.06.2021 - 12:30 18.06.2021 - 12:30 Volkan Arık

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 haziran 2021 güne dijital karneler erişime açıldı. Karnelerin dağıtılması ile birlikte şimdi gözler telafi eğitimine çevrildi. Telafi eğitimi boyunca gönüllülük esasına göre öğretmenler öğrenciler ve velilere yönelik faaliyetler gerçekleştirilecek. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı telafide ben de varım başvuru ekranını açtı. Peki telafide ben de varım başvurusu nasıl yapılır? Telafide ben de varım öğrenci ve öğretmen başvuru ekranı detayları haberimizde…

MEB telafide ben de varım başvurusu nasıl yapılır? 18 Haziran 2021 günü dijital Karnelerin erişimi açılması ile birlikte öğrenciler ve öğretmenler için telafi eğitimi süreci başladı. Telafi eğitimi sırasında sosyal, fiziksel, duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere farklı alanlarda eğitim verilecek. Telafi eğitimi ile öğrencilerin yeniden yüz yüze eğitime adapte olması hedefleniyor. Peki telafi de ben de varım başvurusu nasıl yapılır? MEB telafide ben de varım öğrenci ve öğretmen başvuru ekranı detayları haberimizde…

meb-telafide-ben-de-varim-basvurusu-nasil-yapilir-telafide-ben-de

TELAFİDE BEN DE VARIM NEDİR NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzası ile 81 ile gönderilen yazıda 5 Temmuz 31 Ağustos tarihleri arasında telafi de ben de varım yaz uygulamasının başlayacağı duyuruldu. Bakan Selçuk tarafından hazırlanan yazıda telafi programının uygulama esaslarına yer verildi. 5 Temmuz 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan eğitim faaliyetlerine katılmak isteyen öğrencilerin velileri izin belgeleri ile birlikte faaliyetin açıldığı okula başvuru yapacak. Öğrenci öğretmen ve veliler başvuru kabul edilmesi durumunda faaliyeti açan okul müdürlükleri tarafından bilgilendirilecek. Başvuru yapılan Grupta eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci olması gerekiyor. Özel eğitim öğrencilerine yönelik açılacak olan gruplarda yaş sınırlaması ya da sayı sınırlaması bulunmuyor. Telafi de ben de varım eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

TELAFİ DE BEN DE VARIM BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Telafide ben de varım başvuru işlemleri 21 Haziran 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınacak. 5 Temmuz 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye genelinde gerçekleşecek olan yaz uygulamaları Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında eğitim müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda gerçekleşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@