MEB’den sınav ve yüz yüze eğitim açıklaması

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, okullarda 3 Mayıs 2021 tarihinden sonra yapılacak dönem sınavlarının 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelendiği açıklandı.

Güncel 27.04.2021 - 05:28 04.05.2021 - 04:18 İlan35

MEB (Millî Eğitim Bakanlığı), kritik Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği ayrıntıları duyurdu.

Sınav tarihleri ve uzaktan eğitimle ilgili duyuru

Millî Eğitim Bakanlığının açıklamasında şöyle denildi:

“Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda pandemi önlemleri çerçevesinde verilen kararlar doğrultusunda özel ve resmî, yaygın ve örgün tüm eğitim öğretim kurumlarını kapsayacak şekilde 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar yüz yüze eğitim durdurulmuş olup eğitimin uzaktan eğitim şeklinde yapılması kararı verilmiştir. Söz konusu uygulama ise 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00 itibarıyla başlayacaktır.

Okullarda 3 Mayıs 2021 Pazartesi sonrası yapılması gereken dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü sonrasına ertelenmiştir.”

Ziya Selçuk’tan açıklama geldi!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya platformu Twitter hesabından sınavlarla ve yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda verilen tam kapanma kararının, Ramazan Bayramı’ndan sonraki günlerde okullarda yüz yüze eğitim için bir umut olduğunu belirten Bakan Ziya Selçuk, hükümetin bütün imkânlarıyla öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin yanında olduklarını kaydederek, herkesin sağlığına dikkat ederek ve tedbirlere dikkat ederek, uzaktan eğitime sıkı bir biçimde tutunmalarını istedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@