Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yapmış olduğu açıklama ile dikkatleri öğrenci sınavlarına çekti. Sınavların uzaktan mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı sorusu yanıt buldu. Milyonlarca öğrenci için belirleyici bir karar verildi.

Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı! Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı!

Soru kitapçıkları basıldı ve yeni bir döneme giriliyor. 3 yıldan sonra ilk defa açık öğretim sınavları yüz yüze yapılacak. Peki dönemin ilk sınavları için tarih belli oldu mu? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den detaylı açıklama geldi. Eylül ayında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu yıl açık lise sınavlarının online platformda gerçekleştirilmeyeceğini belirtmişti. 2022'de açık lise sınavlarına katılan 600 bin öğrenci arasında, 60 bini hileli yöntemler kullanarak sınavı tamamladığı için sonuçları geçersiz sayıldı.

BAKANLIK DETAYLARINI PAYLAŞTI

Bu sene gerçekleştirilecek sınavlar, Türkiye genelinde 971 farklı merkezde ve yurtdışında 17 ülkede, toplamda 26 sınav merkezinde yapılacak. Bakanlık, sınav için 3,8 milyon adet soru kitapçığı ve yaklaşık 4 milyon optik form basımı yapmayı planlıyor.

Böylece, bu yıl açık lise sınavlarının yüz yüze ve klasik yöntemlerle gerçekleştirileceği kesinleşmiş oldu.