Geçtiğimiz sene hayatımıza giren koronavirüs sonrasında okullar, yüz yüze eğitime ara vermişti. Yüz yüze eğitime ara veren okullar, Eylül ayında açılmıştı.

Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi! Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi!
Geçtiğimiz sene hayatımıza giren koronavirüs sonrasında okullar, yüz yüze eğitime ara vermişti. Yüz yüze eğitime ara veren okullar, Eylül ayında açılmıştı. Eylül açında açılan okullar, seyreltilmiş bir program ile eğitim öğretime devam ediyordu. Eğitim öğretime devam eden okullar, koronavirüsün 2. dalgası ile birlikte yeniden kapandı. Yüz yüze eğitime ara veren ve kapanan okullar, online eğitime devam ediyordu. Okulların birinci döneminin bitmesi ile öğrenciler araştırmalara başladı. Öğrenciler, ikinci dönem okulların açılıp açılmayacağını, okulların yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceğini ve online eğitimin devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamayı büyük bir merakla bekleyen öğrencilere, MEB'den açıklama geldi. MEB, yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. MEB'in son dakika açıklamasına göre, liseler yüz yüze eğitime başlayacak. Mart ayında başlayacak olan yüz yüze eğitim, seyreltilmiş bir şekilde açılacak. Okullar Mart ayında açılıyor !Yüz Yüze Eğitim Başlıyor !

Milli Eğitim Bakanlığı'nın son dakika yaptığı açıklaması gündeme oturdu. MEB, liseler ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Gelen son dakika haberine göre, liseler açılıyor ve okullarda yüz yüze eğitim başlıyor. Yüz yüze eğitime başlayacak olan liselerin, derslerinin kaç saat olacağı, haftada kaç gün ve kaç saat okullara gideceği belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın liselerde yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasına göre, 1 Mart'tan itibaren liselerde yüz yüze eğitimin haftada en az 16, en fazla 24 saat olacağı açıklandı.

Ayrıca liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar var. Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar, 1 Mart'tan itibaren hemen 2 hafta içerisinde yüz yüze olarak yapılacak.