Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Yarın açılacağı açıklaması sonrasında İstanbul halkı M7 metro durakları hangi ilçelerde durak olacak sorularını yanıtlarını çok meraklı araştırırken Ekrem İmamoğlu Yarın açılacağını belirttiği Mahmutbey Mecidiyeköy met

Türkiye Yine Diyaneti Konuşuyor! Diyanet Harcaması Dudak Uçuklattı! Türkiye Yine Diyaneti Konuşuyor! Diyanet Harcaması Dudak Uçuklattı!
Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Yarın açılacağı açıklaması sonrasında İstanbul halkı M7 metro durakları hangi ilçelerde durak olacak sorularını yanıtlarını çok meraklı araştırırken Ekrem İmamoğlu Yarın açılacağını belirttiği Mahmutbey Mecidiyeköy metro hattı ve Mahmutbey Mecidiyeköy metro durakları ile alakalı ve M7 durakları detaylarını sizler için Araştırdık. İstanbul için büyük bir kazanım olan Mecidiyeköy mahmutköy durakları ile alakalı şu sıralar herkes M7 mecidiyeköy-mahmutbey metrosu hangi ilçelerdeki duraklardan geçtiğini belirtirken 6 ilçeyi birbirine bağlayacak teknolojiye sahip olan Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattı ilk 10 gün ücretsiz olacağı belirtildi.

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı Avrupa Yakası’nın en yoğun nüfusa sahip 8 ilçesi Bağcılar, Esenler, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu'nu birbirine bağlayacak


Ekrem İmamoğlu hastaneden video  paylaştı


Ekrem İmamoğlu tedavi gördüğü hastanede yaptığı paylaşım ile Yarın açılacağını belirtti diye Mahmutbey Mecidiyeköy metro hattı ile alakalı şu şekilde paylaşımda bulundu.
"28 Ekim Çarşamba günü saat 12.00'den itibaren 10 gün boyunca ücretsiz olarak hizmetinizde olacak. Hepinize sağlıklı günler dilerim" dedi. "Öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Salgın sürecinde kendinizi sakınmaya özen gösterin. Bugün hastanedeki 4. günüm, her şey olumlu yönde gidiyor. Çok iyi hissediyorum. Tek üzüntüm sizlerden uzak kalmak. 28 Ekim Çarşamba günü öğlen saat 12.00 itibarıyla Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu İstanbulluların hizmetinde olacak. Arkadaşlarımız daha önce 2 günlük bir ücretsiz kullanım planlamışlardı. Düşündüm ve bu hattın 10 gün boyunca İstanbullulara ücretsiz kullandırılması gerektiğine karar verdim. Evet, bu hat alışkanlık yapsın diye 10 gün boyunca ücretsiz olacak. Hayırlı uğurlu olsun."


18 KM uzaklığa ulaşıyor


2014 senesinden beri yapımının devam ettiği M7 mecidiyeköy-mahmutbey metro hattı nihayetinde 10 günlük bedava ulaşım olanakları ile birlikte 28 Ekim Çarşamba günü saat 12.00 itibarı ile seferlerine başlayacak. Peki M7 mecidiyeköy-mahmutbey metro hattı durakları hangi ilçelerden geçecek. 18 kilometre uzunluğunda ve 15 istasyondan oluşan metro durakları hangileri soruları da şu sıralar araştırılırken sizler için diğer hatlar ile M7 Metro duraklarının hangileri olduğu ile alakalı yaptığımız araştırmamızı sunuyoru. İşte M7 metro durakları ile alakalı tüm detaylar

M7 METRO DURAKLARI


Mecidiyeköy Metro Durağı
Çağlayan Metro Durağı
Kağıthane Metro Durağı
Nurtepe Metro Durağı
Alibeyköy Metro Durağı
Yeşilpınar Metro Durağı
Veysel Karani Metro Durağı
Akşemsettin Metro Durağı
Kazım Karabekir Metro Durağı
Yeni Mahalle Metro Durağı
Karadeniz Mahallesi Metro Durağı
Tekstilkent Metro Durağı
Yüzyıl Metro Durağı
GöztepeMetro Durağı
Mahmutbey Metro Durağı

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının ilk etabı olan M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı İstanbul’un ikinci sürücüsüz metro hattı olacak. Hattın personelleri de özel olarak eğitildi.

M7 metrosunun tamamen açılmasıyla entegre olacağı yerler ise şu şekilde:

M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı ve metrobüs işletmesi (Mecidiyeköy durağı)
T5 Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı (Alibeyköy durağı)
T4 Topkapı-Mescidi Selam tramvay hattı (Karadeniz Mahallesi durağı)
M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir metro hattı (Mahmutbey durağı)
M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey hattı, Mecidiyeköy istasyonunda Yenikapı-Hacıosman metrosu ve metrobüsle, Karadeniz Mahallesi istasyonunda Topkapı-Mescidi Selam tramvayıyla; Mahmutbey istasyonunda ise Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir metrosuyla entegre olacak. Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı tamamlandığında, Alibeyköy istasyonundan bu hatta aktarma yapmak mümkün olacak. Ayrıca İstanbul Havalimanı’na giden metro hattı tamamlandığında Kağıthane istasyonundan aktarma yaparak havalimanına ulaşılabilecek.

Mecidiyeköy Mahmutbey metrosunun açılmasıyla birlikte, İstanbul'daki metro hattı uzunluğu 172,25 kilometreye, toplu taşımadaki raylı sistem kullanım oranı ise yüzde 17,8'den yüzde 22,3'e yükselecek.