Nakit sıkıntı çeken vatandaşlar gelecek olan uygun faizli kredi desteklerini de dört gözle bekliyor. Bu kredi desteklerinden en çok beklenen ise 0.49 faizle verilecek olan ihtiyaç kredisine gözlerini çevirmiş durumda. Fakat şu anda bu yönde herhangi bir açıklama bulunmuyor. Her ay faizler düşmeye devam ederken insanlar da düşük faiz oranları ile kredi almayı merakla bekliyor. Bu yönde henüz bir açıklama olmasa da faizlerin düşmeye devam etmesi durumunda bu yönde de bir açıklama yapılabileceği tahminler arasında. Bankalar faizlerin düşmeye devam etmesi durumunda yüzde 0.49’a varan faiz oranları ile kredi sunmaya başlayabilir.

Aranan Şartlar

Bu türde bir kredi faizi uygulanması durumunda aranacak şartlar da belirlenecektir. Standart olarak kredi verilirken bakılan kredi notu gibi durumlara mutlaka dikkat edilecektir. Uygun faiz oranı ile kredi verilmesi için de ekstra şartlar aranabilir. Şu anda mevcut faiz oranları ile kredi almak için aranan şartlar düzenli ve belgelenebilir bir gelirin olması, kredi notunun yüksek olması ve mevcut bir borcun olmaması yönünde. 0.49 faiz oranı ile de bir kredi verilmesi durumunda aranacak şartlar belli olacaktır.

meclisin-gundeminde-onay-alan-kredi-haberi-cumhurbaskani-imzaladi-049-faizli-ihtiyac-kredisi-son11-1

Mevcut Faiz Oranları

Şu anda bankalar ihtiyaç kredisinde yüzde 1,36 ya varan faiz oranları sunuyor. Bunun yanında 3 ay erteleme gibi avantajlar da veriyor. Bunun yanında ihtiyaç kredisi yerine çektiğiniz kredi türü konut kredisi olursa faiz oranı yüzde 1,29’a kadar düşüyor. Bankalar düşen faizlerle birlikte kredi faizlerini de düşürecek mi yüzde 0,49’a varan faiz oranları sunacak mı bu konuda henüz bir açıklama bulunmuyor.

Faizlerin düşmeye devam etmesi durumunda bu yönde bir açıklama gelir mi insanlar merakla bekliyor. Gerek ihtiyaç kredisi gerek konut kredisi gerekse de taşı kredisi ihtiyacı olan insanlar uygun faiz oranı ile ihtiyaç duydukları nakdi karşılamak için merakla bekliyor. Devlet bankaları şu anda en düşük faizleri sunan bankalar arasında yer alıyor ve konut kredisi için yüzde 1,29 oranla ihtiyacınız olan krediyi sunuyor. İlerleyen günlerde daha düşük faiz oranları ile kredi sunup sunmayacağı ise henüz belli değil.