Meclisten Geçecek Son Karar: Kamu Bankaları Onayladı! Tüm Borçlar Kapanacak

Meclise taşınan yeni öneri onaylandı. Söz konusu onaylama sonrasında işleme girecek olan yeni yönetmelik bankalara olan borçlarınıza karşın çözüm olabilir. Meclis onayladı, tüm borçlar kapatılacak.

Ekonomi 27.09.2021 - 09:25 27.09.2021 - 09:25 Vural Pars

Meclise taşınan yeni öneri onaylandı. Söz konusu onaylama sonrasında işleme girecek olan yeni yönetmelik bankalara olan borçlarınıza karşın çözüm olabilir. Meclis onayladı, tüm borçlar kapatılacak.

Vatandaşlara yönelik atılan adımlar hız kesmeden devam ediyor, bunlardan bir yenisi de bankalara karşın olan borçlar yönünde. Kamu bankaları tarafından yapılan müjdeye göre, vatandaşların diğer bankalara olan borçlarına karşın kapatma kredisi verilebilecek. 36 Ay ödeme oranına kadar çıkabilen kredi ile birlikte vatandaşların borcu kapatılacak. 50 Bin TL’ye kadar ulaşan krediyi bankalara olan borçlarınızı ödemek için kullanabileceksiniz.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası üzerinden yapılacak başvurular ile birlikte söz konusu krediyi bankalardan birinden alabilirsiniz. 36 Ay vadeli ödeme imkânısunan bankalar, diğer bankalara olan borcunuzun kapatılarak tek bir bankaya toplanmasını hedeflemekte.

Ziraat Bankasından Müjde! Herkesin Borcunu Kapatacak Kredi Onaylandı

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, uzunca bir süredir kamu bankaları bünyesinde hizmet vermekte. Vatandaşlara yönelik olan adımları nedeni ile vatandaşlar Ziraat bankasını krediler için tercih etmekte.

Ziraat bankasından borç kapama kredisi sayesinde borcu olan pek çok vatandaş rahatlama aşamasına geçebilecek. Söz konusu kredilere uygun olan vatandaşlar diğer bankalara olan borçlarını kolay bir şekilde ödeyecek. Tek bir bankaya toplanacak olan kredi ile hem borçlar yapılandırılmış olacak hem de etrafa olan borçlar azaltılacak.

Söz konusu borç kapama kredisinden yararlanma şartları arsında 6 ay boyunca sigortalı çalışıyor olmak da yer alıyor. Sigortası yatan kişiler online işlemlerden veya şubelerden kolaylıkla başvuru yapabilir.

Vakıfbank Vatandaşların Borçlarını Kapatıyor! Vakıfbank dan Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre vatandaşların borçlarını kapatma amacı ile yeni adımlar atıldı. Vakıfbank borç kapatma kredisi bu adımların en büyüklerinden.

meclisten-gececek-son-karar-kamu-bankalari-onayladi-tum-borclar-kapanacak1

50 Bin TL’ye kadar çıkabilen borç kapatma kredisi sayesinde vatandaşlar diğer bankalara olan borçlarını tek bir seferde ödeyerek borçlarını tek bir banka altında toplayabilmekte. Söz konusu borç kapama kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekmekte.

Gereken şartlardan en önemlisi 6 Aydır sigortalı olarak çalışıyor olmak bulunuyor. 6 Ay gibi bir süredir çalışan tüm vatandaşlar 24 Ay ödeme vadeli kredilerden kolaylıkla yararlanabilmekte. Borç kapatma kredisi online işlemler veya şubeden başvuru ile alma şansını barındırmakta.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@