Bankalara borcu olanlar için son dakika Yeni bir haber geldi. Banka borcu olan kişilere son dakika kamu bankaları duyuru yaptı. Geçen hafta Meclisten geçen borç kapatma kredisi haberi ile birlikte bu hafta içerisinde kamu bankaları Ziraat Bankası başta olmak üzere kampanya başlatıyor. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başlatılan Bu kampanyada diğer bankadaki olan ihtiyaç kredisi kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarınızı bu bankaların vermiş olduğu 100.000 TL kredi ile kapatabileceksiniz. Bankalar üzerinden kredi kullanacak olan kişiler güncel olan banka borçları için bu kredileri alabilecek. Daha önce bankalardan icralık olduysanız icralık borçlarını kapatmak için bu krediler maalesef ödenmemektedir. Bankaların kredi politikalarına uygun olan kişiler için verilecek olan ihtiyaç kredisi ve borç kapatma kredisi 100.000 TL 24 ay vadeli olarak bankalar tarafından sunulacaktır.

Başvuruları internet üzerinden yapılacak

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler başvuru yapmak istiyorsa borç kapatma kredisi kampanyasına katılabilmek için bankalarının resmi internet sitesi üzerinden açılan borç kapatma kredisi başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekiyor. Bankalar üzerinden kredi başvurusu yapılacak olan kişiler internet üzerinden başvuru yapmaları durumunda, borç kapatma kredisi değerlendirmesi yapılacak ve diğer bankadaki borçlarınız hesaplandıktan sonra sizlere limit belirtilecek. Borç kapatma kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız düşük faiz oranları ile devlet destekli bu krediye başvuru yapabilirsiniz.

kredi-haberlerim-213132-3

Emeklilerde onay olacak

Meclis onayı ile, kamu bankaları tarafından verilecek olan borç kapatma kredisi kampanyasına katılmak isteyen kişiler, emekli olması durumunda emekli maaşını Ziraat Bankası VakıfBank veya Halkbank üzerinden alıyorsa Kredi kullanabilecek. Emekli maaşını üzerinden kredi başvurusu yapmak için size en yakın banka şubesine gidebilir veya borç kapatma kredisi için internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak işlem yapabilirsiniz. Emekli maaşınızın bağlı bulunduğu banka üzerinden başvuru yaparsanız hızlı bir şekilde onay alacaksınız. 

Ekonomik sıkıntı yaşayan ve borçlarını ödeyemeyen sigortalı olarak çalışan kişilerde 12 aydır aynı işyerinde sigortalı olarak çalışıyorsa 100.000 TL 24 ay vadeli borç kapatma kredisi başvurusunu kamu bankaları üzerinden istedikleri zaman yapabilirler.