Meclisten Geçti, Son Dakika: Başvuru Yapmak Gerekiyor

Son dakika haberi geldi. Meclisten geçen Kredi haberi vatandaşlara umut oldu. Haberin devamı...

Ekonomi 29.10.2021 - 08:50 29.10.2021 - 08:50 Vural Pars

Devlet destekli olarak yapılan kredi ve kredi kartı kampanyaları sonrasında yeni bir kampanya haberi daha geldi. Bankalardaki olan borçlarımızı yapılandırma teklifi meclisten geçti. Bankalardan kredi kredi kartı konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerde ödeme zorluğu çeken kişilere yapılandırma işlemleri yapılacak. Yakın zamanda ilk olarak kamu bankaları tarafından verilecek olan yapılandırma işlemleri daha sonra özel bankalar tarafından da yapılacak.

Bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarını yapılandırmak istiyorsanız bazı şartlarda sunuluyor. Özellikle konut kredisi kullanacak olan kişiler yapacakları yapılandırmalarda daha önceki faiz oranlarından yararlanamayacaklar. Bankaların yapılandırma yaptınız tarihteki güncel faiz oranları ile işlem yapabileceksiniz. 

Bankalardan kredi yapılandırması nasıl yapılacak?

Devlet destekli olarak verilen bu kampanya sonrasında başvuru yapmadan Kredi yapılandırması yapamazsınız. Hangi bankada Kredi borcunuz varsa o bankanın şubesine giderek Kredi yapılandırması yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Yapılandırma yapacak olan kişilerin değerlendirmeleri bankaların genel müdürlüğü tarafından yapılacak ve uygun bulunursa yapılandırma onayı verilecek. 

Örneğin Ziraat Bankası üzerinden kullanmış olduğunuz konut kredisi yapılandırmasına sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapabileceksiniz. Bankaların yapmış oldukları yapılandırma kampanyalarında düzensiz olarak ödemeler yapan kişiler öncelikli olarak yapılandırmaya sokulacak. Özellikle pandemi döneminde ödemelerde sıkıntı yaşayan kişiler ilk sırada yer alacak. 

Meclisten de geçen bu kampanya kasım ayı itibarıyla ilk olarak kamu bankalarından başlayacak. Ziraat Bankası VakıfBank veya Halkbank üzerinden kullanmış olduğunuz kredilerin yapılandırmalarını yapmak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek krediyi ödeyemediğinizi ve yapılandırma yapmak istediğimizi söylemeniz yeterli olacak.

va1-2

Konut kredilerinde yapılandırma faiz oranları ne olacak? 

Konut kredisi yapılandırması yapacak olan kişiler güncel faiz oranlarından yararlanarak yapılandırma yapabilecekler. Eğer konut kredisi kullanmış olduğunuz zamanki faiz oranı yüksekse şu anki düşük faiz oranları ile yapılandırma yapabileceksiniz. Konut kredisi kullandığınız zaman faiz oranları düşük olarak kullandıysanız da bu sefer bankanın faiz oranları yüksekse yüksek faiz oranlarından yapılandırma yapabilirsiniz. 

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank kasım ayı itibariyle bu kredi kampanyası ile ilgili bilgileri Kendi resmi internet sitesi üzerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@