Uzun senelerdir "kaçış sendromuna" karşı mücadele gösteren Mehmet Ali Erbil, periyodik tedavisinin yapılması için hastaneye geldi. Tedavi öncesi ve sırasında sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın yapan Mehmet Ali Erbil, takipçilerinden gelen soruları

Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu! Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu!
Uzun senelerdir "kaçış sendromuna" karşı mücadele gösteren Mehmet Ali Erbil, periyodik tedavisinin yapılması için hastaneye geldi. Tedavi öncesi ve sırasında sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın yapan Mehmet Ali Erbil, takipçilerinden gelen soruları da cevapladı.

Türkiye'nin sahip olduğu sağlık sistemine övgüler sıralayan, dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'deki sağlık hizmetinin aynısının verilemediğini belirten Mehmet Ali Erbil, Amerika Birleşik Devletleri ziyaretinde yaşadıklarını aktardı. ABD'deyken atak yaşadığını belirten Mehmet Ali Erbil, hiçbir surette Amerikan hastanelerinden alelade bile hizmet alamadığını, Amerika'da ve birçok ülkede sağlık sisteminin çökmüş olduğunu kendi gözleriyle gördüğünü söyledi.


"Test olmadan tedavi yok"


Hastanede bulunduğunu ve hastane ortamının artık kendisi için çok tanıdık bir ortam olduğunu, her gelişinde Covid-19 testi yaptırdığını, test yaptırmadan tedaviye başlanmadığını anlatan Mehmet Ali Erbil, hastaneye pazartesi günü öğle vakitlerinde geldiğini, 20 yıldır hastanede 16 şişe serum aldığını, serumların kiloya göre belirlendiğini, kendisinin de 77 kilo olduğunu belirterek, sevenlerinin hayır dualarıyla iyileştiğini, dualar nedeniyle herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.


"ABD'den iyiyiz"


Gece çok az uyuduğunu ve uykusuz olduğunu ifade eden Mehmet Ali Erbil, Türkiye'deki sağlık hizmetinin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını vurgulayarak, "Bu hastalık bende kronik. Amerika'dayken bana atak geldi. İvedilikle acile gittik. Bekletiyorlar da bekletiyorlar. Onlar beni içeri alıp müdahale edinceye kadar atağım geçti." dedi.

Tüm sağlık çalışanlarına şükranlarını sunduğunu kaydeden Mehmet Ali Erbil, "En başta tabii ki profesör olan ablam olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına minnettarım. Abla diyorum ama benden küçük. Saygıdan abla diyorum." şeklinde konuştu.


Neden "Mehmet Ali" ismi verildi?


Annesi kendisine hamileyken sancısının tuttuğunu ve annesini hastaneye götürenin Mehmet Ali olduğunu açıklayan Mehmet Ali Erbil, "Mehmet Ali'nin annemi götürdüğü hastanede doğmuşum. Babam da adımı Mehmet Ali koymuş. Yani Fenerbahçeli olmamak gibi bir şansım yok." dedi.


Erkekleri engelledi


Canlı yayına katılma isteği gönderen erkek hayranlarını reddeden Mehmet Ali Erbil, kadına yönelik şiddet vakalarının arttığı bir dönemde erkeklere prim vermeyeceğini dile getirerek, "Kimse kusura bakmasın. Ben, erkeklerin haberlerinin yapılmasından bile taraf değilim. Hemen koltukları kabarıyor, hemen prim elde ediyor caniler." diye konuştu.


Televizyon dünyasına dönüş!


Sağlık problemleri sebebiyle televizyon ekranlarına ara vermek zorunda kalan Mehmet Ali Erbil, canlı yayınının sonunda müjde verdi. Mehmet Ali Erbil, kendini nispeten daha iyi hissetmesi durumunda televizyon programlarına başlayacağını bildirdi.