Türkiye'de özellikle garantili projeler ile dikkat çekmeye başlayan havalimanı rant haberleri sonrası aldığı ihaleler ile ünlü Mehmet Cengiz'den de yeni girişim haberi gecikmedi.

AKP iktidarının gözde müteahhitlerinden ve kamuoyundakş "5'li çete" tanımının üyelerinden Mehmet Cengiz'in yeni bir sektöre adım attığı öğrenilirken giriş yaptığı sektör de ilgi çekici oldu.

Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı? Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı?

Muhalefetin ‘5’li çete’ diye adlandırdığı isimler arasında en önde gelen Mehmet Cengiz'in havacılık şirketi kurduğu haberi Türkiye gündeminde en ilgi çeken haberlerden oldu.

Yusuf Demir'in haberine göre, Unison Havacılık Anonim Şirketi’nin sermayesi 36 milyon 140 bin 750 TL olarak gösterilirken şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz olurken, Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi ise Şeref Cengiz olduğu öğrenildi.

Şirketin turistik ve gezi amaçlı havayolu yolcu taşımacılığı ve hava taksi taşımacılığı alanında çalışacağı açıklanırken Ticaret sicil kaydında yer alan yeni şirketin iş konusu ise şöyle özetlendi:

Danıştay'ın iptal kararlarına rağmen Mehmet Cengiz Bodrum'da otel inşaatına başlıyor | soL haber

*Hava taşımacılığı ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı hatlarda tarifeli yada tarifesiz yolcu ve yük taşımacılığı faaliyetlerinde bulunmak,

*Uçak ve Helikopterleri kullanmak suretiyle hava taksi, ambulans hizmetlerinde bulunmak.

*Yurtiçi ve yurtdışı havayolları ile kargo ve posta hizmetleri faaliyetlerinde bulunmak,

*Charter anlaşmaları yaparak hava yolu ile yolcu taşımak, uçak ve helikopterlerle turistik turlar ve geziler düzenlemek, bu tür gezilere aracılık etmek, bu maksatla hava taşıma filoları kurmak bunları işletmek ya da işlettirmek,

*Her nevi uçak ve helikopter ile bunlara ait yedek parça, aksam ve aksesuarlarının ithalini, ihracını ve ticaretini yapmak bunları kiralamak kiraya vermek.

1,2 milyon yolcu garantisi verilen Zafer Havalimanı'nı 2020'de sadece 7235 kişi kullandı

Balıkesir Merkez Havalimanı'na açıldığından beri tek uçak inmedi!

Sözcü on Twitter: "Yılda 1 milyon yolcunun geleceği umuduyla yapılan Balıkesir Merkez Havalimanı'na, hizmete açıldığı 18 aydan bu yana tek bir uçağın dahi inmediği ortaya çıktı https://t.co/gLLBcsusv6 https://t.co/ksJ5Fqszks" / Twitter

Yolcu garantisi tutmadı! Zafer Havalimanı 57 milyon TL zarar etti