2021 sezonunda Somer Sivrioğlu’nun aldığı maaş yüzünen, Acun Medya ve Acun Ilıcalı’ya resti çektiği iddia edilen Mehmet Yalçınkaya’nın Masterchef’ten ayrıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İlk olarak 2011 yılında Show Tv’de tek sezon olarak yayınlanan aradan geçen 7 yılında ardından 2018 yılında Acun Medya tarafından satın alınan ve TV 8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Masterchef Türkiye, adeta bir fenomen haline geldi. Mutfakta ilerlemek isteyen, dünyaca ünlü bir şef olmak isteyen, gastronomiye aşık yarışmacıların yer aldığı Masterchef 4 sezon olarak, TV 8 ekranlarında Survivor’la dönüşümlü olarak yer aldı. İlk üç sezonu reytingleri darmaduman eden Masterchef Türkiye’nin 2021 sezonu ise beklentilerin çok çok altında kaldı. Geçtiğimiz günlerde de Masterchef’in 2022 yılında ilk kez All-Star formatında izleyici karşısına çıkacağı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü.

Masterchef Türkiye ayrıca jüri üyelerine de şöhretin kapılarını açtı. İlk sezonunda Hazer Amani’nin jüri koltuğunda oturduğu, ikinci sezondan itibaren yerini Danilo Zanna’ya bıraktığı yarışmada Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yeri ise baki kaldı.

PARA KRİZİ

Ancak geçen sezon içeriden gelen iddialara hiç iç açıcı değildi. İddialara göre Mehmet Yalçınkaya TL üzerinden, Somer Sivrioğlu da dolar kuru üzerinden maaş alıyordu. Dolar kurunun giderek artması sonucunda Somer Sivrioğlu’nun maaşı giderek yükseliyordu ve bu durum Mehmet Yalçınkaya’yı rahatsız etti ve Acun Medya’ya resti çekti. Maaş konusunda yaşanan bu kriz o dönem örtülmüştü ancak yeni sezon için hayli çalkantılı bir sürecin başlangıcı oldu.

YENİ SEZONDA YOK MU?

Mehmet Yalçınkaya’nın önceki gün yaptığı bir paylaşım sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Yeni kitabını duyuran ve çok emek sarf ettiğini dile getiren Mehmet Yalçınkaya’nın, Acun Ilıcalı’yı defterden sildiği, bu yüzden yeni kitabı ve yeni restoranına ağırlık verdiği iddia edildi. Hatta iddialar bununla da bitmedi. Mehmet Yalçınkaya’nın yerine gelecek isimler bile belli. Mehmet Şef’in yerine jüri olarak kim gelecek?

2 İSİM ÜZERİNDE DURULUYOR

Mehmet Yalçınkaya’nın MAsterchef’e devam etmeyeceği iddiası sonrası yerine 2 isim anılmaya başladı. O isimler; Refika Birgül ve Arda Türkmen. Ancak Mehmet Yalçınkaya’nın gidip gitmeyeceği henüz resmi olarak açıklanmadı.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest