Usta oyuncu Melek Baykal kendisini taciz eden kişiden davacı oldu. Ancak mahkeme talebi reddetti. 66 yaşındaki usta oyuncu Melek Baykal kendisine mesajlar atarak taciz eden Elif C'den şikayetçi oldu. Ancak mahkeme Melek Baykal'ın talebini reddetti.

Cennet Mahallesi'nde canlandırdığı Pembe karakteri ile hala akıllarda olan 66 yaşındaki usta oyuncu Melek Baykal, telefonuna mesajlar atarak kendisini rahatsız eden Elif C. hakkında dava açtı. Melek Baykal'a ‘Saçının röflesi olayım, aktıkça sürüneyim o lepiska saçının tellerine’ gibi mesajlarla sürekli taciz eden şahsı mahkemeye verdi.

Elif C.’den şikâyetçi olan Melek Baykal korunma talep etti. Melek Baykal, telefonuna mesajlar atarak kendisini rahatsız eden Elif C. hakkında şikayetçi oldu ve koruma talep etti.

İstanbul Aile Mahkemesi'ne sunulan dilekçede Elif C.'nin Baykal'ın telefonuna ve sosyal medyasına sürekli taciz mesajları attığına yer verildi.

Dilekçede "Davalı son olarak 24 Aralık 2020'de Melek Baykal'ın saçlarına röfle yaptırdığı anın videosunu ve 'Saçının röflesi olayım, aktıkça sürüneyim o lepiska saçının tellerine' yazısını paylaşmıştır. Davalının Melek Baykal'ın adresine gelerek rahatsız etmesi ihtimali vardır. Gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz." denildi.

Ancak mahkeme, Melek Baykal'ın koruma tedbiri alma isteğini geri çevirdi. Mahkeme 66 yaşındaki oyuncunun tedbir kararını reddetti. Melek Baykal ise mahkemenin ret kararına itiraz etti.

Melek Baykal son olarak Kanal D'dey yayınlanan Babam Çok Değişti adlı dizide yer almıştı.