Eşi Ramazan İpek'in kelepçeli işkencesine ve tecavüzüne maruz kalan ve en sonunda eşini öldürerek kendisini ve kızlarının hayatını güvenceye alan Melek İpek (31) Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Hakkında istenen müebbet hapis cezasına geniş bir kesimden tepki gelen Melek İpek, avukatı aracılığıyla cezaevinden kendisini destekleyenlere seslendi. Avukatı Ahmet Onaran, kendisini ve kızlarının canını korumak isterken katil olan Melek İpek'in duygu dolu mesajını Sosyal medya hesabından duyurdu.


"En çok onlara sarılmayı ve patates kızartmasını özledim"


Kendisine destek veren herkese teşekkür ettiğini kaydeden Melek İpek, yollanan mektupları gözyaşları eşliğinde okuduğunu belirtti. Yapabildiği kadar herkese cevap yazmaya çalıştığını aktaran Melek İpek, yüzlerce mektup geldiği için herkese cevap veremediğini belirtti ve mektubunu cevaplayamadıklarından özür diledi. En fazla özlediği şeyin kızlarına sarılarak uymak ve patates kızartması olduğunu aktaran İpek, devletin adaletine karşı güveninin sonsuz olduğunu belirtti. 27 gün boyunca dayak yemediğini kaydeden Melek İpek, işlediği cinayet nedeniyle kızlarının dışarda güven içinde olduğunu hatırlattı.


Melek İpek olayı


Tüm Türkiye 7 Ocak gecesi yaşanan olayların ortaya çıkmasıyla şoke olmuştu. Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde ikamet eden servis şoförü Ramazan İpek (36) ile eşi Melek İpek arasında çıkan tartışmanın sonu kanlı bitmişti. Ramazan İpek eşini çırılçıplak soyarak kelepçeyle banyoya kilitlemiş, burada tecavüz etmiş ve feci şekilde dövmüştü. Bıçağı Melek İpek'in çıplak bedeninde gezdiren Ramazan İpek, gecenin sonunda Melek İpek'in ölmüş olacağını söylemişti. Melek İpek'in kızlarına tabancayı doğrultan Ramazan İpek, yanlış bir harekette bulunması halinde kızları da öldüreceğini söylemişti.


Cinayet için eve gelen Ramazan İpek gafil avlandı


Sabaha karşı süren dayak ve tecavüzün ardından Ramazan İpek evden ayrılmış, Melek İpek ise kelepçelerin takıldığı yerden kurtulmuştu. Elleri kelepçeli şekilde evde bulunan av tüfeğini alan Melek İpek eşini beklemeye başlamıştı. Eve gelen Ramazan İpek, pompalı tüfekle karşısında bekleyen Melek İpek'i görünce şoke olmuş, çıkan arbedede Ramazan İpek pompalı tüfekle vurularak öldürülmüştü. Cinayet sonrası jandarmayı arayarak teslim olan Melek İpek'in müebbet hapsi isteniyor. Durumun meşru müdafaa olduğunu bildiren yaklaşık bir düzine avukat ise Melek İpek'in serbest kalması için uğraş veriyor.