Melih Gökçek'in ‘jelibon rezervi’ savunması ve sevinci sosyal medyada alay konusu olmaya devam ederken, ünlü komedyen Ata Demirer'in soru paylaşımı gündeme oturdu.

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu'nun "Adıyaman'da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı" paylaşımı, Ankara Büyükşehir Belediye'sinin eski meşhur Başkanı Melih Gökçek tarafından ciddiye alınmıştı.

Önceki gün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Adana’da 2 yüksek kaliteli Petrol bulduk. Rezerv değeri yaklaşık 1 milyar Dolar olarak hesaplanmıştır. Aynı sahada 8 tane daha sondaj kuyusu açarak 10 kuyuda çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz” demiş bunun üzerine de benzer çok sayıda espirili paylaşım yapılmıştı.

Adsız-317

Konu ile ilgili en gözde olan espiri ise  Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu'ndan gelmiş ve sosyal medya hesabından “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı…” yazmıştı.

Muratoğlu'nun bu ironisi, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından gerçek sanılınca ise Gökçek katıldığı televizyon programında şöyle bir viral haline gelen diyalog gerçekleşmişti;

* Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon.

* Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon, bilmiyorum. Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya bakın.

* (Sunucu: Fake falan olmasın başkanım?) Hayır fake değil. Resmi şey. Arka arkaya bulunuyor.

* Sayın Cumhurbaşkanı, yeni açıkladı dikkat ediyorsanız. Adana’dan sonra yeni bir şey daha açıkladı. Hemen Polatlı’nın arka tarafında.”

Bu diyalog sonrası yeni espiri konusu olan Gökçek bu defa da sosyal medya hesabından "Açıkça ne olduğunu bilmiyorum dememe rağmen, Mal bulmuş mağribi gibi saldırmaya başlamışlar. Demekki trollenebiliyorum. Demek ki bundan sonra daha dikkatli olmamız lazım" açıklaması ile alay konusu yapılmıştı ki Ata Demirer'den ilginç bir soru geldi.

Ata Demirer'li Olanlar Oldu'nun çekimleri başladı - Haberler - Box Office Türkiye

Yok Böyle Skandal! Türkiye'de Tarih Değiştirildi! 2022 KPSS Sınavı Skandalı İle İddialar da Doğru Çıktı! Yok Böyle Skandal! Türkiye'de Tarih Değiştirildi! 2022 KPSS Sınavı Skandalı İle İddialar da Doğru Çıktı!

Ünlü komedyen sosyal medya hesabından " J ile hayvan.. ?" yazınca cevaplarda Jelibonlu ve Melih Gökçekli oldu.