Memur ile emekli maaşları açısından temmuz zam oranları şimdiden araştırılmaya başlandı bile.

Memur, Asgari Ücretli ve Emekli Maaşlarında Temmuz Zamları Netleşiyor! Memur ile emekli maaşları açısından temmuz zam oranları şimdiden araştırılmaya başlandı bile. Asgari ücrette zam beklentisi sürüyor. Ayrıca şimdi isimlerini zikredeceğimiz bankaların ise emekli vatandaşlara geri ödemesiz 750 TL tutarı da sürpriz ödeme yapacağını açıkladı! İşte detaylar çok daha fazlası haberimizde...

Emekli ve memur maaş zammı %40 olacak mı?

2022 senesinin ilk 6 aylık enflasyon verilerine yönelik açıklama tabii ki Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılacak. Şimdi gözler mayıs ayına yönelik enflasyon rakamlarının Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ne zaman açıklanacağına çevrildi. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 4 aylık dönemin verilerine bakılarak yapılan tahminlerde ise maaş zamlarının yüzde 40 seviyelerini bulması bekleniyor.

cumhurbaskani-15-martta-acikladi-emeklilere-ne-zaman-ikramiye-verilecek1

Asgari ücrete de aynı şekilde temmuz ayı içerisinde yapılacak zamla beraber 6.000 TL gibi bir rakama ulaşması öngörülüyor. Çalışma Bakanlığı tarafından konuyla alakalı çalışmaların yapıldığını hükümete yakın kaynaklar tarafından duymuştuk.

Temmuz'da emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak?

Ziraat Bankası 0.49 Faiz Oranları İle Devlet Destekli Nakit Vereceğini Duyurdu! Kimler Alabilecek? Ziraat Bankası 0.49 Faiz Oranları İle Devlet Destekli Nakit Vereceğini Duyurdu! Kimler Alabilecek?

2022 senesinin ocak ayından itibaren en düşük emekli maaşının 2500 TL olmasına karar verilmişti. Enflasyon sebebiyle bu zam çoğu alanda etkisiz kaldı. Temmuz ayı içerisinde yapılacak yeni zamla beraber emekli maaşlarında taban ücretin 3450 TL gibi bir rakam olması bekleniyor.

Kamu bankalarından emekliye 750 TL ödeme!

Emekli maaş ödemeleri kapsamında diğer taraftan kamu bankalarından 3 yıl boyunca emekli maaşlarının kendi şubeleri üzerinden alınması sözünün verilmesi karşılığında kendilerine geri ödemesiz bir şekilde emekli promosyon ödemesi adı altında 750 TL tutarında bir ödeme yapılacak.