Kamu çalışanlarının dört gözle beklediği 3600 ek gösterge için son viraja gelindi. Bugün hükümet ve memur-sen arasında 3600 ek gösterge toplantısı yapılacak. 3600 ek gösterge kapsamının genişlemesinin konuşulacağı toplantı sonrasında hazırlanan tasarı Mayıs ayında TBMM gündemine gelecek. Peki, 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Memur ve Memur emeklisinin dört gözle beklediği 3600 ek gösterge konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. 3600 ek gösterge düzenlemesinde memur-sen ve hükümet arasında bugün İkinci toplantı gerçekleşecek. Toplantıda ek göstergenin kapsamının genişlemesi başta olmak üzere Düzenlemeye ilişkin tüm detaylar konuşulacak. 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin ilk toplantı 16 Şubat'ta yapılmıştı. Bugün yapılacak olan toplantı sonucunda tasarının son halini alması ve Mayıs ayında da meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge düzenlemesi konusunda memur-sen ve hükümet arasında yapılacak olan toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlık edecek. Toplantıda Memur-Sen yönetimi, Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileri, Cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe Başkanlığı, idari işler Başkanlığı Personel ve prensipler genel müdürlüğü yetkilileri de yer alacak.

3600 ek gösterge kimleri kapsıyor?

3600 ek gösterge düzenlemesi şu an için 4 meslek grubunu kapsıyor. Göstergeleri düşük olan hemşire, öğretmen, din görevlisi ve polislerin bu düzenleme kapsamında olacağı bilinmiyor. Ancak kapsamın genişlemesi için uzun zamandan beri çalışmalar yürütülüyor. Bugün yapılacak olan toplantıda hakimlerin de 3600 ek gösterge kapsamına alınması için sunum yapılacak.

Memur-Sen taleplerini hazırladı

3600 ek gösterge düzenlemesi için bugün yapılacak toplantıya katılmaya hazırlanan Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Konfederasyon olarak kendi taleplerini hazırladıklarını ve bugünkü toplantıda hükümetinde taleplerini Görmek istediklerini söyledi. Tonbul, açıklamasının devamında hükümetin tekliflerini gördükten sonra taleplerini kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirdi.

Gözden kaçırmayın

Kafalar Karıştı! Yeni Nesil "Bergen" Petek Dinçöz Değil de Can Tanrıyar Çıktı! Mahkemelik Oldular... Kafalar Karıştı! Yeni Nesil "Bergen" Petek Dinçöz Değil de Can Tanrıyar Çıktı! Mahkemelik Oldular...

memur-ve-emekliye-bugun-mujde-geliyor-3600-ek-gostergede-son-viraja-gelindi-bugun-muhim-toplanti-3

3600 ek gösterge düzenlemesiyle neler değişecek?

3600 ek gösterge düzenlemesi özellikle göstergeleri 2000 ve 3000 olan memurları yakından ilgilendiriyor. Düzenlemenin hayata geçirilmesi ile birlikte Hem bu memurların çalıştıkları süre boyunca aldıkları maaşları artacak hem de emekli ikramiyeleri ve emekli maaşları. Hizmet sürelerine göre memurların emekli ikramiyelerinde en az 15 bin lira artış olacağı tahmin ediliyor.