Memur ve emekliye Temmuz 2021'de rekor zam müjdesi! Bugüne kadar görülmüş en yüksek zam geliyor

Memur ve emekliler için Temmuz 2021 zammı konuşulmaya başlandı. Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına rekor zam gelecek.

Ekonomi 01.06.2021 - 14:18 01.06.2021 - 14:25 Volkan Arık

Memur ve emekliler yasa gereği her yılın Ocak ve Temmuz ayında iki defa zaman alıyor. 2021 Temmuz ayının yaklaşması ile birlikte memur ve emekli maaşı zammı yeniden gündeme geldi. Emekli vatandaşlar ve memurlar 2021 Temmuz ayında ne kadar oranda zam alacaklarını şimdiden araştırıyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre ise memur ve emekliler bu yıl rekor oranda zam alacak. Peki memur ve emekli zammı ne zaman belli olacak? 2021 Temmuz memur emekli maaş zammı ne zaman açıklanacak?

memur-ve-emekliye-temmuz-2021de-rekor-zam-mujdesi-bugune-kadar-gorulmus-en-yuksek-zam-geliyor-3

Memur ve emeklilerde Temmuz 2021 zammı için bekleyiş başladı

Yasa gereği Türkiye'de memur ve emeklileri her yıl Ocak ve Temmuz aylarında maaş zammı yapılıyor.   Memur ve emekli zamları belirlenirken enflasyon oranı göz önünde bulunduruluyor. Aynı zamanda vatandaşlar enflasyon farkı nedeniyle de ek ödeme alma imkânına sahip oluyor. 2021 yılının ilk 4 aylık verilerine bakıldığında enflasyon oranının oldukça yüksek olduğu ve memur maaşlarının da bu oranda yüksek zam alacağı tahmin ediliyor. Elbette maaşlara enflasyon farkı da eklenecek. Bu nedenle 2021 Temmuz ayında memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılacak olan zamların rekor seviyeye ulaşacağı düşünülüyor.

Şimdiden enflasyon farkı 5,46 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre ocak ayında enflasyon 1, 68, Şubat ayında 0,91, Mart ayında ise yüzde 1,08 oranında arttı. İlk 4 aylık verilere göre şimdiden SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için yüzde 5,46 oranında bir enflasyon farkı oluştu. Ayrıca Mayıs ve Haziran ayındaki enflasyon rakamlarının da etkisi ile birlikte bu farkın Temmuz ayında emekli maaşlarına yansıması bekleniyor.

memur-ve-emekliye-temmuz-2021de-rekor-zam-mujdesi-bugune-kadar-gorulmus-en-yuksek-zam-geliyor-4

Memur ve emekli Temmuz 2021 zammı ne zaman belli olacak?

Memur ve emekli vatandaşlar Temmuz 2021 zammı için beklemeye başladı. Haziran ayının gelmesi ile birlikte zam beklentisi artarken henüz görüşmeler başlamadı. Memur ve Emekli Temmuz 2021 maaş zammının Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandıktan sonra netleşmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@