Devlet Fedaileri diye örgüt kurup kimlik bastıranlar kamera karşında beklenen açıklamayı yaptılar.

CHP’li Murat Bakan'ın, paramiliter yapı olduğu iddiasıyla Türkiye Devlet Fedaileri denilen bir yapılanmayı Türkiye’nin gündemine taşımıştı.

Bakan, yapılanmanın ‘genel başkan yardımcısı’ olan Mehmet Cazip Obay’ın “kimlik kartını” paylaşmış ve "Devlet Fedaileri" yapılanmasına dikkat çekmiş ve bu konuda kamuoyu baskısı da yaratmıştı.

Kimliği sosyal medyada yankı bulan Mehmet Cazip Obay, Sözcü haberine göre konuyla ilgili açıklama yaparak yapılanmanın var olduğunu itiraf etti.  Milliyetçi gençlerin kurduğu bir yapılanma olduğunu belirten Obay, “‘Şurada bu insan torbacı, şurada bu insan bunu yapıyor” bilgisini kolluk kuvvetlerine aktardıklarını iddia etti.

Yapılanmanın ortaya çıkma hikayesi ise şöyle; İzmir’in Torbalı İlçesi’nde, Mehmet Cazip Obay isimli kişi, 15 Temmuz Federasyonu Divan Kurulu Üyesi Mehmet Sıddık Dönmez ile tartıştı. Olay yerine gelen polis tarafları karakola götürdü. Obay’ın üzerinde yapılan aramada bir adet tabanca ve “Türkiye Devlet Fedaileri” yazılı kimlik kartı bulundu.  Kartın üzerinde Obay’ın yapılanmanın ‘genel başkan yardımcısı’ olduğu görüldü.

Üzerinden tabanca ve Türkiye Devlet Fedaileri yazılı kimlik kartı çıkan Mehmet Cazip Obay, Murat Bakan’ın açıklamalarının ardından kamera karşısına geçti ve üzerindeki silahın boş kuru sıkı tabanca olduğunu belirterek, söz konusu kimlik kartını da kendi aralarında kullandıklarını söyledi. Bu kartın CHP Milletvekili’ne ulaşması nedeni ile sorumlular hakkında şikayetçi olacağını da ifade eden Obay, Murat Bakan hakkında da “Cumhurbaşkanlığı’nı karalama ve devlet erkanına saldırı” iddiası ile suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi.

Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı? Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı?

Türkiye devlet Fedaileri adlı yapılanmanın resmi bir kuruluş olmadığını ifade eden Obay, amaçlarını “Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak” diyerek açıkladı. Obay, “Devlet Fedaileri herhangi bir ideoloji taşımayan, tamamen milliyetçi gençlerden oluşan insanların bir araya gelerek, kolluk kuvvetlerine ‘Şurada bu insan torbacı, şurada bu insan bunu yapıyor’ gibi bilgi veren kişilerdir” dedi.