Suriyelilerin Türkiye'ye ilk kitlesel göçünün 2011'de başlaması halen devam ederken, Avurpa'nın neden Türkiye'deki Suriyelilerin geri dönmesini istemedikleri, her geri gönderme girişiminde Türkiye'ye para vermesi hatta yeni gelişlere kapıları açık tutturmasının nedeni merak ediliyordu.

 Türkiye' de 10 milyona yaklaşan sığınmacı sayısı her ne kadar iktidar tarafından tutarsız rakam ve açıklamalar ile yalanlanırken en son Melih Gökçek'in Beyaz TV'de "Türkiye’de toplam sığınmacı sayısı 10 milyon 200 bin" demesi ile aslında onaylanmış oldu.

Türkiye'ye gerçekleşen Suriyeli akını ve bu durumun başta Almanya olmak üzere Avrupa Birliği tarafından desteklenmesi de aslında yaygın olarak bir ortadoğu projesi olduğu ve Irak'ta başlatılan "Kürdistan" devleti kuruluşu ve ilanı için olduğu zaman zaman kamuoyu tarafından dile getiriliyordu.

Kürt Sorunu mu? Türk Sorunu mu? | Politika Dergisi

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

"Türkiye'deki Suriyelilerin Suriye'ye gitmesi sakıncalı, Türkiye'deki Suriyeliler Suriye'ye giderse, Suriye'nin demografik yapısı bozulur" söylemleri de bu görüşün bir nevi itirafı gibiydi.

Türkiye'nin uğradığı Suriyeli, Afgan ve son dönemde başlayan Pakistanlı akını ve istilası ile ilgili en net ve kesin dille haber yapan, belgeler eşliğinde olayı yorumlayarak en sıkı takipçilerinden olan Yılmaz Özdil konu ile ilgili son gelişmeleri şu sözlerle açıkladı;

Almanya'daki Suriyelilerin yüzde 70'i üniversite mezunu'

* Almanlar diyor ki, ‘Türkiye'deki Suriyelilerin Suriye'ye gitmesi sakıncalı, Türkiye'deki Suriyeliler Suriye'ye giderse, Suriye'nin demografik yapısı bozulur’ diyor.

* Açıkça, ‘Siz gerizekalısınız' diyor. Açıkça diyorlar ki, ‘Kuzey Suriye'de biz PKK devleti kurduk. Sizin Suriyelileri Suriye'ye göndermenizi bu yüzden istemiyoruz. Siz Suriyelileri Türkiye'de tutacaksınız ki, biz onlardan boşalttığımız bölgede PKK devletinin bayrağını dikebilelim' diyor. Adam bunu açıkça, resmi olarak söylüyor.

* Suriyeliler sende kalınca demografik yapı bozulmuyor, Suriyeliler Suriye'ye gidince demografik yapı bozuluyor. Bunu adam gözümüzün içine baka baka söylüyor.

* SADAT diye atıp tutan herkes; bundan daha büyük tehdit var mı? Bunu ne zaman konuşacağız? Konuşamıyoruz çünkü CHP yönetimi, ‘Suriyelileri göndereceğim' diyemiyor. Niye gönderemeyeceksin, bu bahsettiğim problem…

* Bugün hem Irak'ta hem Suriye'nin kuzeyinde bir PKK garnizon devleti kuruldu. Oradan boşalttıkları Suriyelilerin toprağına kuruldu. Milletin gözünün içine baka baka millete yalan söyleniyor, muhalefetçilikmiş gibi yapılıyor. Asıl Türkiye'nin içine yerleştirilmiş dinamit, halkın gözünden kaçırılıyor.”

* 2010 yılından beri sel gibi insan geliyor Türkiye'ye. 11 senedir bu tehdit, Türkiye'de tırmanarak devam ediyor.

* “Ümit Özdağ çıkıyor, arkasında medya olmamasına rağmen, güçlü sermaye yapısı da olmamasına rağmen toplumdaki hassasiyet damarını doğru yakaladığı için, Türkiye'deki kaçak mülteci meselesini toplumun gündemine tekrar getirdiği için CHP çıkıyor, ‘Biz bunları göndereceğiz' diyor. ‘Esad'la konuşacağız' diyor.

* Sen Amerika ile konuşmadan, Suriye'ye nasıl adam gönderirsin? Rusya ile konuşmadan nasıl gönderirsin?

Özdil bu cümleleri kurmadan seneler önce zaten Alman televizyonlarında Türkiye'nin parçasının kopartıldığı ve "Kürdistan" olarak karar verilen haritalar yayınlanmıştı.

Çakır: Almanya, Türkiye ve Kürdistan'da yürütülen kirli savaşın en önemli destekçisi - Artı Gerçek