Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Çin'e olan sempatisi bilinen Doğu Perinçek hakkında "Jinping Perinçek" ifadesini kullanarak gündemde yer turan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şimdi de Cumhur İttifakı hakkında bir benzetmede bulundu

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı
Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Çin'e olan sempatisi bilinen Doğu Perinçek hakkında "Jinping Perinçek" ifadesini kullanarak gündemde yer turan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şimdi de Cumhur İttifakı hakkında bir benzetmede bulundu. Cumhur İttifakı'nın tıpkı bir radyo gibi olduğu belirten Akşener, bu radyonun makine kısmının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyledi. Akşener, radyoda bulunan iki düğmeden birinin Devlet Bahçeli, diğerinin ise Doğu Perinçek olduğunu belirtti.


"Biri küçük ortak, diğeri minik ortak"


Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk'e Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen ziyaretin ilginç olduğunu kaydeden Akşener, Cumhur İttifakı'nın genişlemeye çalıştığını söyledi. Akşener, buna benzer bir istişarenin Türkiye için önemli olacağını ve zamanında "Memleket Masası" teklifini önerdiğini hatırlattı. Devlet Bahçeli'yi "küçük ortak" ve Doğu Perinçek'i "minik ortak" olarak tanımlayan Akşener, bu isimlerin "Memleket Masası" teklifine şiddetle karşı çıktığını söyledi.


"Erdoğan'ın yolu faydacı ve çıkarcı"


Akademik bir gözle baktığında Milli Görüş davasının pek çok yönden başarılı olan eski bir dava olduğunu aktaran Akşener, "Adil düzen" adlı kavramın ilk kez onlar tarafından ortaya konulduğunu kaydetti. Milli Görüş davasının dindar insanlarla seküler devleti yakınlaştırdığını aktaran Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yolunun ise pragmatik (faydacı) ve oportünist (çıkarcı) olduğunun altını çizdi. Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu dayak yediğini hatırlatan Akşener, Alaattin Çakıcı'nın da Kılıçdaroğlu'nu açık açık tehdit ettiğini söyledi. Akşener, Erdoğan'ın bu olaylar karşısında başı dik bir tavır sergileyemediğini ve olayları kınayamadığını belirtti.