Çok merak edilen 2021 yılı emekli ve memur maaşları zam oranları nihayet netleşti. Memurlar ile memur emeklilerin maaşlarına yüzde 7.

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!
Çok merak edilen 2021 yılı emekli ve memur maaşları zam oranları nihayet netleşti. Memurlar ile memur emeklilerin maaşlarına yüzde 7.36, SGK ile Bağ-Kur emekli maaşlarına ise yüzde 8,36 zam yapıldığı kaydedildi. Böylece 2021 yılı için en düşük memur maaşı 4 bin 92 lira, en düşük işçi emeklisi maaşı ise bin 447 lira oldu. İYİ Parti Genel Balkanı Meral Akşener, Fox TV'de yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" adlı programda konuya dair görüşlerini paylaştı.


"Köprüye yüzde 25, maaşlara yüzde 8 zam"


Emekli ve memur maaşlarına yapılması gereken zam oranının çok daha fazla olması gerektiğini aktaran İYİ Parti lideri Akşener, yapılan bazı zamları örnek gösterdi. 2021 yılı için köprülere yaklaşık yüzde 25, asgari ücrete ise yüzde 21 zam yapıldığını hatırlatan Akşener, emekli ile memur maaşlarına yapılan zammın yetersiz olduğunu vurguladı. Açıklanan 2020 yılı enflasyon rakamının 14,6 olduğunu belirten Akşener, bu rakama güvenmek için ellerinde somut bir kanıt olmadığını dile getirdi.

"Kendileri 13 uçakla geziyor"


Memurlar ile emeklilere bu zamları yeterli görenlerin kendilerinin 13 uçakla yurt dışı seyahati yaptığını hatırlatan Akşener, köprülere yapılan yüzde 25'lik zamdan sonra bunun vicdansızlık olduğunu belirtti. Akşener, "itibardan tasarruf yapılmaz" diyenlerin kendilerinin lükse battığını ancak çalışanlara ve emeklilere "üç kuruşu" mubah gördüğünü ifade etti.