Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı yeni pandemi kısıtlamalarına ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den açıklama geldi. Koronavirüs salgınının her geçen gün arttığına işaret eden Akşener, alınan önlemlerin halk sağlığına ilişkin önemine de

Sigortasız Ev Hanımlarına Devletten Maaş Müjdesi! E-Devlet'ten Başvurular Başladı Sigortasız Ev Hanımlarına Devletten Maaş Müjdesi! E-Devlet'ten Başvurular Başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı yeni pandemi kısıtlamalarına ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den açıklama geldi. Koronavirüs salgınının her geçen gün arttığına işaret eden Akşener, alınan önlemlerin halk sağlığına ilişkin önemine değindi.

Bu önlemler yetersiz!


Bunun gibi kritik zamanlarda söylenen her sözün insanları endişelendirebileceğini aktaran Akşener, devlet yönetiminde olan kişilerin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Pandeminin kontrolden çıktığını belirten Akşener, İstanbul'un özellikle kötü durumda olduğunu hatırlatarak iktidara seslendi. Bu konuda siyasi hesapların yapılamayacağını aktaran Akşener, dün açıklanan tedbirlerin yetersiz olduğunu vurguladı. Söz konusu olanın vatandaşların canı olduğundan bahseden İYİ Parti lideri, 14 gün kesinrisiz sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiğinden bahsetti.


Kapalı Maraş'ın açılmasına destek!


KKTC'nin 37'nci kuruluş yılının kutlandığı günde Kapalı Maraş'ın sahil kesiminin açılmasını desteklediklerini kaydeden Akşener, Kıbrıslıların her zaman yanında olacaklarını söyledi. Bölge ile ilgili kararların Kıbrıs Türklerine ait olduğunu hatırlatan Akşener, dünyanın da bu gerçeğe alışacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz günlerde Kapalı Maraş'a gitmiş ve piknik yapmıştı.Merkez Bankası'nın faizi yükseltmesinin sadece ateşi düşüreceğini ancak sorunu çözmeyeceğini kaydeden Akşener, bu gidişin daha fazla faiz artırımına yol açacağını aktardı. Akşener, bu gidiş sonunda yerli sermayenin zarar göreceğini ifade etti.