Altın fiyatları ülkenin en çok takip edilen yatırım araçları arasında ilk sıralardaki yerini koruyor.

Yastık altı yatırımı olarak değerlendiren fiyatlarda bugün düşüş yaşandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası 150 baz puan indirim yaparak politika faizini 12'den 10.5'a düşürdü. Yaşanan bu gelişme sonrası altın fiyatlarında da düşüş yaşandı.

Merkez Bankası faiz kararı sonrası altın fiyatları yeniden şekillendi. Altında rota tersine döndü. Son dakika haberine göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası'nın 150 baz puan faiz indirimi kararıyla birlikte gözler altın ve döviz kurlarındaki son duruma çevrildi. Milyonlarca kişi piyasalarda neler olduğunu merak ederek arama motorlarını kullanıyor. Bu doğrultuda da altın fiyatları ve dolarda yaşanan düşüş dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek! Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek!

DÖVİZ KURLARINDA SON DURUM...

Öte yandan saat 15.15 sularından itibaren dolarda %0.02 düşüşle 18.5722 seviyelerinde gezinmeye başladı.

Euro 18.25 TL seviyelerindeki yerini koruyor.

ALTINDA DÜŞÜŞ...

Vatandaşlar ararasında yastık altı yatırımı olarak bilinen altın fiyatlarında bugün ufak düşüş görüldü. 

FİYATLAR NE KADAR OLDU?

Gram altın 978 TL'den işlem görürken, çeyrek altın 1.609 TL, yarım altın 3.223 TL ve tam altın 6.419 TL'den işlem görüyor.

ANALİSTLER YORUMLADI

Son gelişmeleri değerlendiren analistler fiyatlardaki dalgalanmaların süreceğini öngörüyor.