Mersin'de patlama mı oldu? Sonic patlaması mı? Mersin'de duyulan patlama Dağlıoğlu mahallesinden mi geldi?

Adana sonrası Mersin'de patlama sesleri duyulduğu iddia ediliyor. Mersin'de meydana gelen patlama sesi Adana'da meydana gelen patlama sesiyle aynı olduğu iddia ediliyor. Peki duyulan ses

Gündem 09.06.2021 - 01:13 09.06.2021 - 01:14 Berkay Keskin

Adana sonrası Mersin'de patlama sesleri duyulduğu iddia ediliyor. Mersin'de meydana gelen patlama sesi Adana'da meydana gelen patlama sesiyle aynı olduğu iddia ediliyor. Peki duyulan ses Sonic patlaması mı? Sonic patlaması neden olur?

Adana Valiliği ve Mersin Valiliği patlamalarla ilgili açıklama yaptı mı?

Tüm Adana'da duyulan patlama sesleri sonrası seslerin Mersin'den de duyulduğu öğrenildi. Mersin'de duyulan patlama sesi ile Adana'da patlama sesi aynı. Adana Valiliği ve Mersin Valiliği duyulan sesle ilgili henüz açıklama yapmadı.

Sonic Patlaması nedir?

Sonic patlama, bir nesne havada ses hızından daha fazla hareket ettiğinde oluşan dalgaya gelir. Gök görlemesi gibi çok yükseks ses çıkartır. Adana ve Mersin'de meydana gelen patlama sesi Sonic patlaması olabileceği öğrenildi.

Mersin'de duyulan patlama sesi Dağlıoğlu mahallesinden mi geldi?

Duyulan seslerle ilgili ilk olarak Dağlıoğlu mahallesinden seslerin duyulduğu iddia edilmişti. Ancak Dağlıoğlu mahallesi gidildiğinde herhangi bir patlamanın olmadığı öğrenildi.

Adana ve Mersin patlama sesleri Valiliklerden gelecek resmi açıklaam bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@