Şanlıurfalı 13 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar, Geçtiğimiz günlerde Ankara'da ilk defa bir hentbol sahasında antrenman yaptıktan sonra duygularını anlatırken gözyaşlarına boğulmuştu. Merve Akpınar'ın röportajı sosyal medyada hızla yayılırken TT listesinde ilk sıraya oturdu. Peki Merve Akpınar kimdir, kaç yaşında? Merve Akpınar neden gündemde?

MERVE AKPINAR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Şanlıurfalı Merve Akpınar, hentbolcu. Şanlıurfa'da imkânsızlıklar içerisinde spor yapmaya çalışan Merve Akpınar Geçtiğimiz günlerde Ankara'da bir hentbol sahasında ilk kez antrenman yaptıktan sonra yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlatmıştı.

HENTBOLCU MERVE AKPINAR NEDEN GÜNDEMDE?

13 yaşındaki Merve Akpınar, kız çocuğu olarak Şanlıurfa'da spor yapmanın ne kadar zor olduğunu anlatırken "Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye" demişti.  Merve Akpınar'ın bu sözleri sosyal medyada gündeme oturdu. Daha önce hep toprak sahaya çizgilere çekerek hentbol oynayan Merve Akpınar "Çok mutluyum biraz da heyecanlıyım tabii. Bu kadar insanın beni böyle takip edeceğini ve duygu düşüncelerini söyleyeceğine hiç inanmazdım. Onlara karşı çok heyecanlıyım, telefonla dahi konuşamıyorum" dedi.