1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. 3 çocuklu ailenin en küçük ferdi olan Kasap, sanat ve sporla okul çağlarından itibaren yakından ilgilendi.

Perihan Savaş da Yaşanan Yoksulluğa Ve Yoksunluğa İsyan Etti! "Burası Türkiye Ve Biz Türk'üz" Perihan Savaş da Yaşanan Yoksulluğa Ve Yoksunluğa İsyan Etti! "Burası Türkiye Ve Biz Türk'üz"
1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. 3 çocuklu ailenin en küçük ferdi olan Kasap, sanat ve sporla okul çağlarından itibaren yakından ilgilendi. İlkokul çağlarında tiyatro ile uğraşan Meryem Kasap, lise yıllarındaysa hentbolla uğraştı. O da birçok Trabzonlu gibi kariyerini sporla şekillendirdi. Eğitim ve öğrenim hayatının tamamı memleketi Trabzon’da geçen Meryem Kasap, lise dönemlerinde oynadığı hentboldan sonra branşını değiştirdi. Takım oyunlarından ziyade bireysel sporun kendine daha uygun olacağı düşüncesiyle atletizme başladı ve kısa sürede bu branşta başarılar elde etti.

29 yaşındaki başarılı sporcu, lisenin ardından Beden Eğitimi bölümünü tercih etti. Memleketi Trabzon’da bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümünü bitirdi.

Survivor Meryem Kasap KariyeriOnun atletizmdeki ilk alanı ise sırıkla yüksek atlama oldu. Yaklaşık 3 sene bu kategoride yarışmasının ardından sırıkla yüksek atlamayı bırakmak zorunda kaldı. Yaşadığı sakatlıktan dolayı atletizmin bir başka alt alanı olan koşuya geçti ve bu alanda da 400 metrede yarışmaya başladı.

400 metrede de kısa sürede kendini ispatladı, 1 senelik dilim içerisinde 400 metre Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Bundan sonra ki süreçte ise Meryem Kasap, atletizm camiasında tanınmaya başladı ve Milli Takıma kadar yükseldi.

Burada da gösterdiği performansla uluslar arası yarışmaların adeta müdavimi oldu. Genç atlet, ülkemizi Balkan Kupası, Milletler Kupası, Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonaları gibi enternasyonal alanlarda da başarıyla temsil etti.

Trabzonlu olan atlet, kulüpler bazında 6 sene boyunca Fenerbahçe formasıyla da mücadele etti. Hem bu dönemde giydiği Fenerbahçe forması hem de başka takımların formasıyla çıktığı antrenmanlarda bazı Trabzonlulardan tepkiler aldığını ifade etmişti. Bu konuya dair her takımın önemli olduğunu, ayrıca memleketi Trabzon’u da çok sevdiğini belirtmişti.

Meryem Kasap, liseden bu yana sürdürdüğü atletizm branşında 9 sene milli takımda yarıştı. Beden Eğitimi bölümünü bitiren başarılı sporcu, hem sporculuğunu sürdürüyor hem de fitness hocalığı yapıyor. Bunun dışında Personal Trainer, yani kişisel antrenörlükle de uğraşıyor.

2020 yılının başına dek, atletizm camiasından bilinen Meryem Kasap, bu dönemden sonra Türkiye genelinde de popüler olmaya başladı. Zira başarılı atlet, Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Survivor Türkiye yarışmasında Gönüllüler takımında yer almıştı. Ancak genç sporcu, yarışma devam ederken sağlık gerekçesiyle ayrılmak zorunda kaldı.2021 yılında ise Acun Ilıcalı, vefa örneği göstererek Kasap’a yeniden yarışma olanağı tanıdı. Meryem Kasap, bu sefer ünlüler takımında yarışmaya hak kazandı. “Survivor’a geri döndüm. Yarım kalan bir hesabım vardı, onu kapatmaya geliyorum” sloganıyla 2021 Survivor’da yer aldı. Ancak, atletik yapısı, süratiyle bu sefer başarıyı elde edeceğine inancı tam olan Kasap,  2021’de de sakatlığı gerekçesiyle yarışmadan ayrılmak zorunda kaldı. 1992 doğumlu Milli atletin Survivor kariyeri, zorunluluklardan ötürü hüsranla sona erdi.

Milli sporcu, Survivor esnasında adadayken en fazla patates kızartması, pizza, kola ve hamburgeri özlediğini, bunların olmadığı bir hayatı düşünemediğini açıklamıştı.

Survivor Meryem Kasap Instagram Hesabı, Özel Hayatı

Instagram’da da hesabı bulunan güzel sporcu, @meryem adresiyle mavi tike sahip. Kasap’ın bu hesapta Mart 2021 itibariyle 588 bin takipçisi bulunuyor. Başarılı sporcunun Instagram ve Twitter’da birçok fan hesabı da mevcut. 1.75 m boyundaki sporcu, yaklaşık 58 kg. ağırlığında. Yıldız sporcu evli değildir ve şu ana dek basına ve kamuoyuna yansıyan bir sevgilisi bulunmuyor. 1 Mayıs doğumlu olan Kasap, Boğa burcudur.