Mescid-i Haram'da bir ilk! Kadın güvenlikçiler göreve başladı…

Suudi Arabistan, Mekke kentinde yer alan Mescid-i Haram'da ilk defa kadın güvenlik görevlileri çalıştırılmaya başladığını açıkladı.

Dünya 22.04.2021 - 06:09 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Kadının içtimai hayatta pek yer almadığı ve yeni yeni sosyal hayata sokulduğu Suudi Arabistan'da bir ilk daha yaşanıyor.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, sosyal medya platformu Twitter'daki resmî hesabından Mekke kentinde yer alan Mescid-i Haram'da ilk defa güvenliğin kadın güvenlik görevlileri tarafından sağlanacağı ve göreve başladıklarını açıkladı.

Ziyaretler sırasında düzeni sağlamakla yükümlüler

Suudi Arabistan medyasında çıkan haberlere göre, yeni görevlendirilen kadın güvenlik görevlileri, ilk defa umre ve hac ziyareti esnasında düzeni sağlamakla yükümlü olacaklar.

Suudi Arabistan'ın tarihinde bu bir ilk

Suudi Arabistan için bir ilk olan kadın güvenlik görevlilerinin görevlerine başladıklarına dair fotoğraflar ülkenin İçişleri Bakanlığına ait resmî sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Siyah üniformalarla şık görünüme sahip kadın güvenlik görevlilerinin fotoğraflarını paylaşan İçişleri Bakanlığı, konu başlığı olarak "umre ve hac güvenliği' ifadesini kullandığı görüldü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@