Messi'den Barça'ya 10 yıllık proje teklifi: Yoksa giderim!

Barcelona ile sözleşmesi Haziran ayında sona erecek olan Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin, kulübe 10 yıllık bir proje sunduğu kaydedildi. Projenin kabul edilmesi halinde Messi, 2 ya da 3 sezon daha Barcelona'da top koşturacak ve ardından ABD Futbol Ligi

Spor 01.05.2021 - 17:10 04.05.2021 - 04:18 İlan35

2005 yılından beri top koşturduğu Barcelona ile olan sözleşmesi Haziran ayında sona erecek olan Lionel Messi'nin kariyerini nasıl sürdüreceği merak ediliyor. Adı Fransız ekibi PSG ve İngiliz devi Manchester City ile transfer dedikodularına karışan Messi'nin Barcelona'dan ayrılarak başka bir ligde kendini test etmek istediği ileri sürülüyor. Profesyonel kariyerinde Barcelona'dan başka bir kulüpte top koşturmayan 33 yaşındaki Arjantinli yıldızın, bir meydan okuma yaparak diğer büyük liglerde oynamak istediği iddia ediliyor.

Messi'nin sunduğu proje nasıl?

Messi'yi takımda tutmak isteyen Katalan kulübünün, Arjantinli yıldızla ortak bir noktada buluşmak istediğine ilişkin haberler İspanyol spor basınına yansıdı. Takımda kalması için baskı yapılan Lionel Messi'nin ise 10 yıllık bir proje talep ettiği, aksi takdirde kulüpten ayrılacağı öne sürüldü. Arjantinli yıldızın, Katalan kulübünden istediği 10 yıllık projeye göre Messi, ilk 2 ya da 3 sezon Barcelona'da oynamaya devam edecek. Daha sonra ABD Futbol Ligi MLS'den bir takıma gidecek olan Messi, burada Barcelona'nın kültür elçisi olacak.

Proje kabul edilirse Messi, maaşında indirime gidecek!

Planın üçüncü aşamasında ise futbol kariyerini sonlandıracak olan Messi, İspanya'ya dönerek Katalan ekibinde sportif direktörlük yapmaya başlayacak. Messi'yi takımda tutmak isteyen Barcelona'nın bu teklife sıcak baktığı belirtildi.

Arjantinli yıldız, bu 10 yıllık planı kabul görürse maaşında büyük bir indirime gitmeyi kabul edecek. Şayet Messi'nin sunduğu teklif kabul edilmezse Arjantinli yıldız, kariyerine başka bir ligde devam edecek. Messi'nin La Liga'dan ayrılması halinde yüksek ihtimalle Manchester City ya da PSG'den birine gitmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@