Dün gerçekleşen 2022 Dünya Kupası final maçında adeta Arjantin ile Fransa değil Arjantin ile tek başına mücadele eden Kylian Mbappé'nin maçı vardı. Bu mücadelede Messiciler ile Ronaldocular da birbirine girdi.

Dün akşam tarihin en heyecanlı Dünya Kupası finali gerçekleşti. Tartışmalı şekilde Katar'a verilen 2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin ile Fransa nefes kesen bir maç izlettirdi. Şike tartışmalarından Ronaldo, Messi, Kylian Mbappé tartışmalarına kadar dün sosyal medyaya final damga vurdu. 

Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip Messi'nin kupayı kazanması büyük sevinçle karşılanırken tartışmalı durumlar yaşandı. Medya tarafından sürekli olaran iyi çocuk imajı ile verilen Messi dün maçta ilk golünü attıktan sonra Kylian Mbappé'ye doğru el hareketi yaptı. Ardında dün maçın yıldızı olan Kylian Mbappé ilk golünü attıktan sonra Messi'ye gereken cevabı verdi. Ancak medya kuruluşları Messi'nin hareketini vermeyip Kylian Mbappé'nin hareketini paylaştı. 

639ff9c94e3fe10724e71dbd

Dünya Kupası'nın Messi'ye verilmesi için düzenlenen Katar finali iddiaları ile gerçekleşen maçta Arjantin'in penaltısı şaibeli bulundu. Maçın hakemi oldukça düşük puan alırken, finalde Messi'nin Katar'a özgü yerel kıyafet giyerek kupayı kaldırması tartışma yarattı. Bugüne kadar hiç bir ülkenin yerel kıyafeti ile bir futbolcu bu görüntüyü vermemişti. Bu görüntü sonrası bazı gazeteciler "Katar her şeyi satın aldı. Rezalet bir görüntü. Maradona olsaydı bunu kabul etmezdi. Messi adeta satılık, her şey anlaşılmış" yorumlarında bulundu. Arjantin kalecisinin ödülile yaptığı çirkin hareket ise aynı şekilde tartışma yaratan bir başka konu oldu.

639f709066a97c24668acf9e

Bu sırada sosyal medyada Arjantin'i destekleyenlere karşı "Tanrının eli denilerek şaibeli bir şampiyonu mazlum diyerek güzelleştirenler şimdi de Katar'ın paralı şampiyonasına metiyeler düzüyor" yorumlarında bulundu. 

Cho Gue-sung Gana Maçı Sonrası Türk Kız Takipçi Sayısı ile Rekor Kırdı! Cho Gue-sung Gana Maçı Sonrası Türk Kız Takipçi Sayısı ile Rekor Kırdı!