Dünyaca ünlü Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil, nihayet kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeye imza attı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen imza törenine Başkan Ali Koç ile Sportif direktör Emre Belözoğlu da katıldı.

Dünyaca ünlü Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil, nihayet kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan sözleşmeye imza attı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen imza törenine Başkan Ali Koç ile Sportif direktör Emre Belözoğlu da katıldı.Küçük yaşlardan beri Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Mesut, takımda eskiden top koşturan Jay-Jay Okocha'yı çok beğendiğini dile getirdi. Takımda şu an oynayan futbolculardan ise en çok Pelkas'ı beğendiğini kaydeden Mesut, hedeflerinin bu yıl şampiyonluğa ulaşmak olduğunu kaydetti. Fenerbahçe'ye daha erken gelmek istediğini aktaran Özil, Bundesliga'ya dönme gibi bir olasılığın bulunmadığını ifade etti. Almanya Milli Takımı'nda bir daha asla oynamayacağının altını çizen ünlü futbolcu, milli takım seçiminin çok geçmişte kalmış bir olay olduğunu hatırlattı.


Mesut Özil'den Burak Yılmaz yorumu!


Fransız ekiplerinden Lille'de top koşturan Burak Yılmaz, önceki haftalarda kendisine yöneltilen Mesut Özil transferi sorusu hakkında ilginç bir cevap vermişti. Burak, kendisiyle birlikte A Milli Takım'da mücadele eden futbolcularla ilgili soru sorulmasını istemişti. Burak'ın bu yorumuna değinen Özil, Burak'ın Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi ve konuyla ilgili başka yorumda bulunmadı. Arda Turan ile İspanya'da bir dönem karşılıklı oynadığını hatırlatan Özil, Arda'ya da başarılar dilediğini belirtti.


Ali Koç'tan Acun Ilıcalı açıklaması!


Transferle ilgili konuşan Başkan Ali Koç, bu transferin hikayesinin 7 Haziran 2019'da gerçekleşen Mesut Özil2in düğününe kadar gittiğini kaydetti. O gün Mesut'a Twitter'dan mesaj atan Acun Ilıcalı'nın bu paylaşımı üzerine Fenerbahçe taraftarının heyecanlandığını kaydeden Koç, Acun ile bu transfer konusunda görüştüklerini kaydetti. Acun Ilıcalı'nın Mesut Özil ile olan ilişkisinin bu transfere büyük katkı sağladığını aktaran Ali Koç, transferde büyük katkısı olan Ilıcalı'ya teşekkür etti.