Türkiye'de son yıllarda yaygınlaşan metamfetamin adlı uyuşturucu, katliam haberleri ile de alam vermeye başladı...

Uzun süre gündem olan, İstanbul Bağcılar'da annesinin kafasını kesen Ali S.'nin de bu uyuşturucunun etkisindeyken cinayeti işlediği ortaya çıkmıştı ki, yaşanılanlardan ve artan verilerden sonra uzmanlardan metamfetamin illetiyle ilgili kritik uyarılar da gelmeye başladı.

Uzun yıllar boyunca uyuşturucu bağımlısı olan ve daha önce de sabıkası olan Ali S. geçtiğimiz ay Bağcılar'da öz annesinin kafasını keserek balkondan atmış ve tutuklanmıştı ve bu haber ile 'met' zehri Türkiye'deki gerçeği ile gündem olmuştu.

Bağcılar'da annesinin kafasını kesti sokağa attı - TÜRKİYE - Yeni Bakış Gazetesi

UYUMDER Başkan Yardımcısı Yaşar Erbil, met kullanımıyla ilgili tedbirler uygulanmazsa benzer olayların yeniden yaşanabileceğini ifade ederken şu çarpıcı ifadeleri kullandı;

Metamfetamin nedir? Türkiye'yi tehdit eden uyuşturucu

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

"İsimlerini saymak istemiyorum ama 'zehirli maddeler' olarak söyleyeyim; uyuşturucu madde kullanan kardeşlerimin düne kadar hemen hemen hepsi birbirinden çok tehlikeliydi ama bu 'met' denilen illet bütün Türkiye'ye hızla yayıldı. Gerçekten en büyük sıkıntımız beyindeki hücrelere zarar veriyor. Beyindeki hücrelerde maalesef belli bir bölümü sadece başlangıçta eğer akıl ve ruh hastalığı hastanesinde önleme boyutunda hemen müdahale ederlerse beyine elektroşok verilerek uyutuluyor ve belirli bir bölümün yenilenmesi sağlanıyor ama belli bir süreden sonra maalesef kesinlikle bunlar yenilenmiyor, yaşayan bir ölü gibi ne yaptığını bilmiyor.

Bunu kendi evlatlarımızda da yaşadık. İnanın ben kendi evladımı bile tanıyamadım. Geçen haftalarda biliyorsunuz vahim bir olay oldu. Uzun yıllar bir bağımlılığın sonucu bu. Bunun önüne geçmezsek inanın korku filmlerindeki zombilerden hiç fark kalmayacak. Büyük şehirlerde zaten bunlar başladı"