Son dakika haberi! Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika kar yağışı uyarısı yaptı. Kar yağışı Türkiye'nin büyük bölümünde etkili olacak ve günlerce devam edecek. İstanbul'da da kar başlayacak. Açıklamalar peş peşe geldi, alarm verildi. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak? 18 Aralık hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarıları geldi. Hafta sonu Türkiye'nin büyük bölümünde kar yağışı etkili olacak. İstanbul'da kar yağışından nasibini alacak olan iller arasında yer alıyor. Kuvvetli gelecek olan kar yağışı nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü alarm durumuna geçti. Cuma gününden itibaren sıcaklıklar 6 dereceye kadar düşerken vatandaşların kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olan olumsuzluklara karşı önlem alması istendi. Peki İstanbul'a kar ne zaman geliyor? 17-18 Aralık hafta sonu hava durumu nasıl olacak? MGM son dakika kar yağışı açıklaması ve detaylar haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika kar yağışı uyarıları geldi. İstanbul'a kar yağışının başlayacağı tarihte belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre bugünden itibaren hava sıcaklıkları 6 dereceye kadar düşecek. Ayrıca ülke genelinde hava durumu çok bulutlu olacak Burdur, Güney Ege, Antalya ve Isparta çevreleri hariç tüm yurtta yağış bekleniyor. Peki hafta sonu İstanbul'da hava nasıl olacak? 17-18 aralık hava durumu nasıl olacak? İstanbul'a bu hafta sonu kar yağacak mı?

meteoroloji-alarm-verdi-yarin-basliyor-gunlerce-devam-edecek-kar-yagisi-istanbula-da-gelecek-2

KAR YAĞIŞI BAŞLIYOR

900 TL Doğalgaz Faturası Desteği Başladı 900 TL Doğalgaz Faturası Desteği Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek nokta yağış alacak olan diğer yerlerde ise Karla Karışık Yağmur ve kar bekleniyor. Zonguldak, Düzce, Bartın, Siirt, Batman ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış ve 900 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Bu hafta sonu hava sıcaklıkları Doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak yurdun diğer bölgelerinde ise büyük bir değişiklik olmayacak. Batı bölgelerinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin altına düşerken Doğu bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredecek. Doğu kesimlerde Rüzgar kuzey ve Kuzeybatı yönlerden diğer kesimlerde ise Güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette seyredecek.