Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) sözleşmeli personel alımı için harekete geçti. Alıma ilişkin başvuru şartları, personel kadrosu ve başvuru tarihleri duyuruldu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yayınlamış olduğu iş ilanıyla şartları açıkladı. Sözleşmeli personel alımında hangi kadrolar üzerinden işlem sağlanacağı belli oldu. Alımların başladığı tarih ile son gün de açıklandı.

İş Başvurusu Tarihleri

Meteoroloji iş başvurusu tarihleri 10 Mayıs'ta başlamakla beraber 26 Mayıs'a kadar sürecek. Eğer sizler de sözleşmeli personel olarak MGM bünyesinde çalışmak istiyorsanız başvurularınızı iletebilirsiniz. Şartları da incelemenizi öneriyoruz.

meteolrojş

MGM Personel Kadrosu

Mühendis, bir büro personeli, 61 destek personeli (59 temizlik görevlisi, 2 şoför) ve 12 koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Toplamda 78 sözleşmeli personelin alınacağı netleşti.

MGM Personel Alım Şartları

Tüm şartları kapsamamakla birlikte temel olarak bu şartlara dikkat edileceği belirtilmektedir:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak.

SSK, Bağ-Kur, 4C’linin beklediği haber! İkramiye tarihi açıklandı SSK, Bağ-Kur, 4C’linin beklediği haber! İkramiye tarihi açıklandı

4. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

6. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.