Meteoroloji Genel Müdürlüğü Cuma günü için yeni hava durumu uyarıları yayınladı. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İstanbul'a kar yağacak mı?

Yapı kredi bankası 100 bin TL borç kapatma kredisine başladı! TC kimlik ile hemen sonuç alınacak! Yapı kredi bankası 100 bin TL borç kapatma kredisine başladı! TC kimlik ile hemen sonuç alınacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrasında Ankara ve Isparta dahil olmak üzere birçok ilde kar yağışı etkili olmaya başladı. İstanbul'da ise bazı ilçelerde sağanak yağış devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hafta sonu içinde yeni uyarılar geldi. Cuma günü birçok ilde yine kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen iller de açıklandı.

Mart ayında bahar gelecek derken birçok ilke kar yağışı ve sağanak yağış etkili olmaya başladı. Ankara, Kastamonu, Kocaeli, Isparta ve Kayseri’de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Diğer yandan Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ve Doğu Anadolu'nun batısı, Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ve Antalya'da da sağanak yağış sürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise Cuma günü için yeni uyarılarda bulundu. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminleri…

3 Mart kar yağışı beklenen iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden 3 Mart 2022 kamyon içi beklenen iller yayınlandı. Ankara, Kocaeli, Çankırı, Eskişehir, Bolu, Kayseri, Düzce, Kastamonu, Trabzon, Zonguldak, Kars, Malatya, Van, Isparta’da Kar yağışının bugün ve yarın da devam edeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar da vatandaşların kar yağışı sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

Karadeniz'e Cuma günü yoğun kar geliyor

Diğer yandan meteoroloji 4 Mart 2022 hava durumu tahminlerini de paylaştı. Cuma günü yurdun Kuzey kesimlerinde yoğun kar yağışı görülecek. Perşembe akşamından itibaren Karadeniz Bölgesi'nde kar yağışı etkisini artırırken Cuma günü sabah saatlerinden itibaren yoğun şekilde kar yağacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları bu hafta sonu da normalin altında olacak ancak önümüzdeki haftadan itibaren sıcaklık artışı başlayacak.

İstanbul'da sağanak yağış şekli nasıl

İstanbul'da ise bazı ilçelerde sağanak yağış bekleniyor. Henüz İstanbul'da kar yağışı tahmini bulunmuyor. Havanın hafta sonu da kapalı ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.