Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapmış olduğu açıklamada dikkat çeken verileri paylaştı. Sağanak yağış ve fırtınalı rüzgar uyarısı verildi. Doğu Batır Güney Kuzey fark etmeksizin her yeri etkileyecek hava durumu bilgisi haberimizde.

Meteoroloji'den gelen uyarıda hava durumu için kritik değerlendirmelerde bulunuldu. Uzmanlar, Türkiye'nin 7 bölgesi için de konuştu. Peki, sağanak yağış ve fırtına kaç gün sürecek? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu kamuoyuyla paylaştı. Rapora göre, Türkiye genelinde hava parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey Ege kıyıları, Edirne, Kırklareli, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının önemli bir değişiklik göstermeyeceği, kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üstünde seyredeceği ancak diğer bölgelerde mevsim normallerine uygun seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyden eseceği ancak iç ve doğu bölgelerde yer yer kuzey rüzgarlarının hafif, bazen orta kuvvette eseceği, Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde ise güneyden ve güneybatıdan kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği öngörülüyor.

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

26 Ekim Perşembe Hava Durumu

26ekimperşembe

27 Ekim Cuma Hava Durumu

27ekimcuma