Meteoroloji peş peşe son dakika uyarısı yayınladı! Sarı alarm verildi, şemsiyesiz sakın dışarı çıkmayın

Meteoroloji ve Valiliği son dakika açıklamaları ile vatandaşları uyardı. Peki 20 Haziran 2021 hava durumu nasıl olacak? 20 Haziran İstanbul hava durumu ve detaylar haberimizde...

Gündem 20.06.2021 - 01:00 20.06.2021 - 01:00 Volkan Arık

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği peş peşe son dakika uyarıları yayınladı. Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Zonguldak ve Düzce çevreleri, iç Ege’de Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 20 Haziran 2021 İstanbul hava durumu için İstanbul Valiliği de bir son dakika açıklaması yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından peş peşe yapılan son dakika açıklamaları ile birlikte vatandaşları tedirgin olmaya başladı. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 20 Haziran Pazar günü ülkenin Kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olurken Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, iç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Düzce ve Zonguldak çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öğleden sonra ise yağışlar Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Denizli ve Bolu çevrelerinde ve Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacak.

meteoroloji-pes-pese-son-dakika-uyarisi-yayinladi

METEOROLOJİDEN ŞEMSİYESİZ ÇIKMAYIN UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kuzey iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek olana hava sıcaklığı Doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde olacak. Rüzgar genellikle kuzey ve Kuzeybatı yönlerden eserken Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde Güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

meteoroloji-pes-pese-son-dakika-uyarisi-yayinladi-sari-alarm-verildi-semsiyesiz-sakin-disari-cik-1

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN HAVA DURUMU UYARISI

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul Valiliği de son dakika uyarılarında bulundu. Son günlerde Kentte aralıklı sağanak yağışlar devam ederken Bugün de İstanbul Valiliği bir uyarıda bulundu. 20 Haziran Pazar günü İstanbul'da yine aralıklı ve yerel olarak şiddetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Valilik tarafından yapılan açıklamada vatandaşların sağanak yağış sırasında oluşabilecek sel ve su baskını gibi durumlara karşı dikkatli olunması istendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@