Bahar Ayları geldi ancak Havalar bir türlü ısınmıyor. Son günlerde tüm vatandaşlar havalar ne zaman ısınacak sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Özellikle meteoroloji hava durumu tahminleri herkes tarafından yakından takip ediliyor. İstanbul'da kara kış 2 hafta boyunca etkili oldu fakat hala bitmedi. Meteorolojiden gelen son bilgilere göre nisan ayında bile kar görebiliriz. Peki, 22 Mart 2022 hava durumu nasıl olacak?

Mart ayının son virajına girilirken özellikle hava sıcaklıklarını ne zaman artacağı havaların ne zaman ısınacak herkes tarafından merak ediliyor. Bahar Ayları geldikten sonra soğuk havaların etkisini yitirecek düşünülüyordu ancak hiç de öyle olmadı. Tam atasözünde olduğu gibi Mart kapıdan baktırdı. Özellikle büyükşehirlerde 2 hafta boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle Hayat olumsuz etkilendi. Ancak bitti sanmayın… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tam 19 il için yeniden uyarı yayınladı. Yapılan uyarıya göre hava sıcaklıkları hala Düşmeye devam ediyor. Peki, havalar ne zaman ısınacak? 22 Mart 2022 hava durumu tahmin raporu haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 Mart hava durumu tahmin raporu belli oldu. Karakış bitti derken geri geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'un da aralarında bulunduğu 19 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi. Bazı illerde sağanak yağış beklenirken bazı illerde ise kar yağışı etkili olacak. Peki bugün hava nasıl olacak? İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji 22 mart 2022 hava durumu tahmin raporu haberimizde...

meteoroloji-son-dakika-duyurdu-kara-kis-resmen-kullerinden-doguyor-boyle-giderse-bahar-hic-gelme-3

22 Mart 2022 Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre 22 Mart 2022 hava durumu belli oldu. Bugün Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, iç Ege, Batı Akdeniz, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu Bölgesi ile Konya, Muğla, Giresun, Gümüşhane, Sinop, Bayburt çevrelerinde sağanak yağış etkili olacak. Kıyı kesimler ve Trakya ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yağmur ve sağanak yağış beklenirken diğer bölgelerde ise Karla Karışık Yağmur ve kar bekleniyor. Özellikle Karadeniz'in yüksek kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kar örtüsüne sahip olan eğimli bölgelerde Çığ tehlikesine karşı tedbir alınması istendi. Meğer Mart ayının sonuna kadar Kar yağışı etkili olmaya devam edecekmiş.

meteoroloji-son-dakika-duyurdu-kara-kis-resmen-kullerinden-doguyor-boyle-giderse-bahar-hic-gelme-2

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!

Havalar ne zaman ısınacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahmini raporları yayınlanmaya devam ederken herkes havalar ne zaman ısınacak sorusuna yanıt bekliyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi coğrafya bölümü öğretim üyesi ve iklim bilimci Dr. Okan Bozyurt ise hava sıcaklıklarının 25 Mart tarihinden itibaren artacağını söylüyor. Yani 25 Mart sonrası sıcaklıklar yükselişe geçecek mevsim normallerine gelecek. Ancak geçtiğimiz yıllara oranla Bu yıl daha soğuk bir bahar mevsimi vatandaşları bekliyor.