Türkiye tam bahar havası ile buluştuğu derken yeniden sağanak yağışlar başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yeni hava tahmin raporuna göre 23 hafta ortasına kadar sağanak yağış bekleniyor. Ancak üzülmeyin çünkü hafta ortasından itibaren ise baharı atlayıp yaza geçeceğiz. Çünkü hava sıcaklıkları 30 dereceye kadar yükselecek. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahmin raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinde sağanak yağış etkili oluyor. Tam 23 il için alarm verilirken sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları istendi. Diğer yandan meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından hava durumu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Havalara aldanıp mayıs ayına kadar kalın kıyafetleri kaldırmamak gerektiğine dikkat çeken Ökten, yeniden soğuk havanın etkili olabileceğini söyledi.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

23 il için alarm verildi

Mesaj Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Bugün tam 23 ilde sağanak yağış bekleniyor. Başta İstanbul olmak üzere Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzeyi, Uşak, Ardahan, Kırşehir, Afyonkarahisar, Kayseri, Niğde, Malatya, Erzurum'un Kuzey kesimleri, Elazığ çevreleri, Zonguldak, Düzce, Karabük, Bartın, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya çevrelerini ile Sinop ve Samsun iç kesimleri ve ama Asya'nın batısında yağışlar görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Sıcaklıklar inişli çıkışlı olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ardından meteoroloji uzmanı Kerem Ökten de sosyal medya hesabından hava durumuna ilişkin bazı bilgileri paylaştı. Nisan ayı boyunca sıcaklıkların inişli çıkışlı olacağını belirten Kerem Ökten, mayıs ayına kadar kalın kıyafetleri kaldırmamak gerektiğini söyledi. Kerem Ökten, 10 günlük beklenen toplam yağış miktarı hakkında da Bilgi verirken özellikle Kuzey kesimlerin tekrar yağışlı bir döneme gireceğini söyledi. İstanbul'da devam eden yağışların da etkisini arttıracağını belirten meteoroloji uzmanı Birgül hafta ortasında sıcaklıklarda artış görüleceğini ancak tekrar düşebileceğini dile getirdi.