İstanbul'da günlerdir devam eden kar yağışı bugün Mega kenti terk etti. Ancak kar bitti derken yeni uyarılar gelmeye devam ediyor. Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen, yeni bir soğuk hava dalgasının Mega kentte etkili olacağını duyurdu. Profesör Doktor Orhan Şen kar yağışı ihtimali olduğunu belirterek tarih verdi.

Sibirya'dan gelen soğuk hava dalgası Perşembe gününden bu yana başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok kentinde etkili oldu. Yoğun kar yağışı özellikle Cumartesi akşamı etkisini artırırken İstanbul beyaza büründü. Mart ayının ortalarında başlayan kar yağışı hala kenti terk etmedi Ancak bugün hava parçalı bulutlu. İstanbullular kar bitti diye sevinirken meteoroloji uzmanların da yeni uyarılarda gelmeye devam ediyor. CNN Türk meteoroloji danışmanı Profesör Doktor Orhan Şen, İstanbul'un yeni bir soğuk hava dalgası ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Gözden kaçırmayın

Bankaya Borçları Olan Kişilere Müjde: o Banka Sizin Tüm Borcunuzu Kapatmaya Kefil Oluyor Bankaya Borçları Olan Kişilere Müjde: o Banka Sizin Tüm Borcunuzu Kapatmaya Kefil Oluyor

meteoroloji-uzmani-orhan-sen-uyardi-istanbulda-kar-bitti-derken-yeniden-basliyor-2

Yeni bir soğuk hava dalgası geliyor

Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak Türkiye'nin ve İstanbul'un yeni bir soğuk hava dalgası ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Türkiye’nin yeni bir soğuk hava dalgası geldiğini belirten Orhan Şen, perşembe akşamından itibaren Marmara Bölgesi'nde sağanak yağışların etkili olacağını Anadolu'da ise kar yağışının etkisini göstereceğini dile getirdi. Orhan Şen İstanbul'un cuma ve cumartesi günleri için uyarırken Karla Karışık Yağmur ve kar ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Meteorolojiden de yeni rapor geldi

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü de orta ve uzun vadeli hava durumu raporunu yayınladı. Meteorolojinin yayınladığı hava durumu tahminlerinde de perşembe günü Türkiye’ye yeni bir soğuk hava dalgasının geldiği görülüyor. Özellikle perşembe ve cuma günleri Anadolu'nun büyük kısmında kar yağışı bekleniyor.