Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftanın hava durumu tahmin raporlarını yayınladı. Bu hafta yurt genelinde yağış görünmüyor. Meteoroloji uzmanı Orhan Şen de yeni uyarılarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Akbank duyurdu: SMS atanlara 30.000 TL ödeme geldi Akbank duyurdu: SMS atanlara 30.000 TL ödeme geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni haftanın hava durumu tahmin raporları yayınlandı. Yayınladığı tahminlere göre bu hafta yurt genelinde yağış olmayacak ve sıcaklıklar Mevsim normallerinde seyredecek. Ancak şubat ayının son günlerinde İstanbulluların kar beklentisi devam ediyordu. Bu konuda açıklama yapan meteoroloji uzmanı Orhan Şen ise bu ihtimalin ortadan kalktığını belirtti.

Yurt genelinde bir süredir devam eden yağışlar sonrasında güneşli ama bir o kadar da soğuk bir hava hakim olmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise bugün yeni haftanın hava durumu tahmin raporlarını yayınladığı nokta yayınlanan yeni raporlara göre ülke genelinde bu hafta yağış görünmüyor. Özellikle şubat ayının için sonuna doğru kar yağışı beklentisi vardı ancak uzmanlar bu ihtimalinde artık geride kaldığını söyledi. Peki, İstanbul'a yeniden kar yağacak mı? Uzmanlar ne diyor?

Bu hafta yurt genelinde yağış yok

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yeni hava durumu tahmin raporlarına göre bu hafta yurt genelinde yağış görünmeyecek. Türkiye genelinde mevsim normallerinde bir sıcaklık hakim olurken yağışlar yerini güneşli Ama soğuk havaya bırakacak.

Orhan Şen’den yeni açıklama geldi

Meteoroloji uzmanı Orhan Şen ise geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Türkiye'nin Sibirya üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini söylemişti. Orhan Şen açıklamasında şubat ayının son günlerinde kar yağışının etkili olacağını ve 2-3 gün süreceğini dile getirmişti. Ancak uzman isim Bugün yeni bir açıklama daha yaparak bu ihtimalin tamamen ortadan kalktığını bildirdi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Orhan Şen, Bu ay sonu bir soğuk ve yağışlı hava gelme ihtimali vardı. Bu olasılık da azalıyor. Bu ay Kurak bir görünüm var. Ülkede cuma gününe kadar da yağış görünmüyor. Bu mevsimde bu kadar uzun süre yağışsızlık durumu kuraklık açısından iyi değil. Anadolu'da kar örtüsü de olmasa yeraltı suları ve barajlar suyu toplayamayacaklar.” dedi.