Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM günlerdir İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı yapıyordu. İstanbul'da beklenen kar birçok semtte başladı ancak hala başlamayan bölgelerde bulunuyor. Meteoroloji uzmanları Orhan Şen ve Ahmet Uçar yeni uyarılar yaptı. Peki, İstanbul'da kar kaç gün sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM günlerdir İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle uyarı yapıyor ve vatandaşların önlem almasını istiyordu. Soğuk ve karlı hava dün gece itibarıyla İstanbul'a giriş yaptı. İstanbul Valiliği ise sürücülerin yolda kalmaması için peş peşe trafik önlemlerini duyurdu Ayrıca İstanbul'da okullar tatil edildi. Peki, İstanbul'da yoğun kar yağışı kaç gün devam edecek? İstanbul'da kar kalınlığı ne kadar olacak?

İstanbul'da kar yağışı etkili olmaya başladı

Günlerdir uyarısı yapılan yoğun kar yağışı İstanbul'da etkili olmaya başladı. Avcılar, Taksim, Başakşehir, Üsküdar, Kartal başta olmak üzere İstanbul'un birçok ilçesinde Beyaz bir örtü oluştu. Peki, Uzmanlar Şu anda İstanbul'da hala devam eden kar yağışı için ne diyor? Kar yağışı kaç gün sürecek?

Orhan Şen “Pazar akşamına kadar sürecek” dedi

Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul'da kar yağışı konusunda önemli bilgiler verdi. İstanbul'da havanın bugün kar yağışlı olduğunu belirten Orhan Şen, Pazar akşamına kadar yağışının aralıklarla devam edeceğini bildirdi. Gece saatlerinde hava sıcaklığının 0 dereceye kadar düşeceğini belirten Orhan Şen vatandaşların önlemlere uymasını istedi.

Bankalardan Borçlu Vatandaşlara Müjde: 88000 TL'ye Kadar Borçlar Yapılandırılıyor! Bankalardan Borçlu Vatandaşlara Müjde: 88000 TL'ye Kadar Borçlar Yapılandırılıyor!

Ahmet Uçar'dan yeni uyarılar geldi

Analiz ve tahminler Şube Müdürü Ahmet Uçar da sosyal medya hesabından önemli açıklamalar yaptı. Kar yağışı konusunda sadece İstanbul'a odaklanmak gerektiğini belirten Ahmet Uçar birçok farklı ilde kar yağışının etkili bir şekilde devam ettiğini söyledi. Ayrıca ulaşımın durma noktasına gelebileceği yönünde uyarılarda yapıldı.