Meteoroloji Uzmanı'ndan gelen açıklama ile birlikte kar yağışlarının ülke genelinde etkin olacağı bilgisi iletildi. Peki hangi şehirlerde kar bekleniyor? İstanbul'da yeniden kar yağacak mı? Hava durumu duyurusunda don ve buzlanma tehlikesinden de söz edildi.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Meteoroloji'de güncel olarka paylaşılan hava durumu bilgisine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, kar yağışlarının Çarşamba ve Perşembe gününden itibaren Türkiye'yi etkisi altına alacağını vurguladı. Üstelik don ve buzlanma olaylarına karşı hem çiftçiler hem de vatandaşlar uyarıldı. Peki hava durumunda son gelişmeler hakkında ne biliyoruz?

Kar Yağışları Geri Dönüyor!

Mart ayında kar yağışlarının etkili bir şekilde devam edeceği açıklandı. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında "Çarşamba ve Perşembe günleri kış geri dönüyor. Sıcaklıklar geceleri buzlanma seviyesinin altına iniyor. Sürpriz kar yağışları olacak. Çiftçilerimiz de don hadisesine karşı tedbirli olmalı. Açık mavi yerlerde buzlanma, koyu mavi yerlerde kuvvetli buzlanma olacak..." dedi.

havadurumuu

Güncel Hava Durumu 24 Mart 2023

meteorolojis_11zon