Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Mart 2027 Çarşamba hava durumu belli oldu. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında devam edecek ve tam 38 ilde kar yağışı görülecek. İşte meteoroloji son hava durumu tahminleri.

Mart ayı, soğuk hava ile başladı ve bugün de vatandaşlar kapalı bir hava ile güne merhaba dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise Sabah saatlerinde yeni bir uyarı yayınlayarak ülke genelinde çok bulutlu bir hava görüleceğini duyurdu. Ayrıca Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'nin Kuzey kesimleri hariç tüm yurtta yağış etkili olacak. 2 Mart 2022 Çarşamba hava durumu ve son tahminler haberimizde…

Gözden kaçırmayın

"Batan Geminin Malları" Denildi 243 Arazi Satışa Çıkartıldı! Okuduklarınıza Gördüklerinize İnanamayacaksınız! "Batan Geminin Malları" Denildi 243 Arazi Satışa Çıkartıldı! Okuduklarınıza Gördüklerinize İnanamayacaksınız!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Mart 2022 Çarşamba hava durumu tahmin raporlarını mayınladı. Türkiye genelinde çok bulutlu bir havanın hakim olacağını belirten meteoroloji, Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'nin Kuzey kesimleri hariç Yurt genelinde sağanak yağışlı bir havanın hakim olacağını bildirdi. özellikle yurdun kıyı kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak beklenirken Akdeniz kıyılarında yer Yer gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Mart ayının başlaması ile birlikte kar yağışının da etkili olacağı iller bulunuyor.

Tam 38 ilde kar yağışı bekleniyor

İç ve Doğu kesimlerde bulunan toplam 38 ilde Karla Karışık Yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu bölgede yaşayan vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olmalarını istedi. Diğer yandan Ege Bölgesi'nin Güney ve Doğu kesimleri ile İç Anadolu'nun güney batı ve kuzey kesimleri, Doğu Anadolu'nun orta ve Güney kesimleri, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde yağışların şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Bu bölgelerde de yüksek kesimlerde kar yağışı görülecek. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek bölgelerde kar örtüsüne sahip eğimli yerlerde çığ tehlikesi de bulunuyor.

meteorolojiden-mart-ayi-icin-uyari-tam-38-ilde-kar-yagisi-bekleniyor-2

Buzlanma ve don olaylarına dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Mart 2022 hava durumu tahmin raporunda kar yağışının etkili olacağı bölgelerde yaşayan vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olmalarını istedi. Bu bölgelerde görülecek olan yağışlar nedeniyle Sabah saatlerinde yollarda buzlanma olabileceğine dikkat çeken meteoroloji, kar lastiği olmayan ve zinciri olmayan sürücülerin trafiğe çıkmamasını istedi. Diğer yandan şiddetli sağanak yağışın geleceği bölgelerde de sel baskını yıldırım düşmesi gibi olaylara karşı vatandaşların önlem almaları istendi.