Meteorolojiden o bölgelere kuvvetli yağış uyarısı!

Meteorolojiden gelen hava durumu raporuna göre beklenen yağışlar bugün geliyor. Yurdun daha çok batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Gündem 07.12.2020 - 08:47 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Meteorolojiden gelen hava durumu raporuna göre beklenen yağışlar bugün geliyor. Yurdun daha çok batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Marmara ve Ege'de gün boyunca sağanak yağış etkili olacak.Öğle saatlerinden sonra İzmir'in güneyi ve Antalya'da gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Akşam saatlerinden sonra Adana civarında da yer yer sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Gece saatleriyle birlikte yağışlar, Orta ve Batı Karadeniz ile Malatya ve Osmaniye'de de etkisini gösterecek. Kars ve Iğdır civarında ise yağışlar yerini kar yağışına bırakacak.


Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde!


Muğla, Aydın ve İzmir'de güneydoğu yönünden zaman zaman kuvvetli (30-50 km) esecek rüzgarlar çeşitli tehlikeler oluşturabilir. Bu bölgenin dışında rüzgarların genellikle kuzeyli yönlerden eseceği tahmin ediliyor. Yurdun iç bölgelerinde yer yer pus ve sis hadiseleri de görülecek. Yağışlara rağmen ise hava sıcaklığı düşmeyecek ve mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde olacak.İSTANBUL 14°C
Yer yer sağanak yağışlı

ANKARA 12°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 18°C
Gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 18°C
Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 13°C
Parçalı bulutlu

TRABZON 15°C
Parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@