Meteorolojinin son hava durumu raporuna göre Ege kıyılarında öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlar başlayacak. Akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla civarında görülecek kuvvetli gök gürültülü (21-50 kg/m2) yağışların Bursa ve Çanakkale civarı

Meteorolojinin son hava durumu raporuna göre Ege kıyılarında öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlar başlayacak. Akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla civarında görülecek kuvvetli gök gürültülü (21-50 kg/m2) yağışların Bursa ve Çanakkale civarında da etkili olacağı öngörülüyor. Yurdun önemli kısmında parçalı vulutlu ve güneşli bir hava hakim olacak.Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? Hava sıcaklığın mevsim normalleri civarına düşmeyeceği öngörülüyor. Kış değerlerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının düşmemesi de beklenen kar yağışlarının gelişinin bir süre daha erteleneceğini gösteriyor. Dünya Meteoroloji Örgütü'nün verilerine göre Türkiye'de Ocak ayının ortasından sonra kar yağışlı ve soğuk havanın etkisini göstereceği kaydediliyor.

Kuvvetli rüzgarlara dikkat!


Rüzgarın, akşam saatlerinden sonra Ege Bölgesi'nde güneyli yönlerden eseceği tahmin ediliyor. Rüzgarın zaman zaman Ege'de ve Çanakkale civarında kısa süreli fırtınaya (40-70 km/sa) dönüşeceği öngörülüyor. Meydana gelecek fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç devrilmesi ve baca tıkanması gibi olumsuzlukların yaşanabileceği ifade edildi.

İSTANBUL 16°C
Çok bulutlu

İZMİR 17°C
Akşam saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA 13°C
Parçalı bulutlu

ERZURUM 2°C
Az bulutlu

ANTALYA 20°C
Sağanak yağışlı

TRABZON 15°C
Az bulutlu

ZONGULDAK 18°C
Parçalı bulutlu