Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün akşam saatleri ile yarın ülkenin bazı bölgelerinde meydana gelecek tehlikelere ilişkin uyarıda bulundu. Bu akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir ile İzmir'de güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (50-75 kilometre

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün akşam saatleri ile yarın ülkenin bazı bölgelerinde meydana gelecek tehlikelere ilişkin uyarıda bulundu. Bu akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir ile İzmir'de güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (50-75 kilometre/saat) olacak rüzgarların fırtınaya dönüşebileceği kaydedildi. Bu bölgelere sarı uyarı verildiği ve kuvvetli rüzgarlar nedeniyle yaşanabilecek çatı uçması ve baca tıkanması gibi olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.Meteoroloji yarın için ise Marmara'nın batı ile güney bölgeleri için sarı uyarı verdiğini bildirdi. Buna göre yarın İzmir ile Marmara Bölgesi'nde kuvvetli rüzgarların (61-74 km/saat) etkili olacağı ifade edildi. öte yandan Doğu Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun güneyi ile batısı için de turuncu uyarı verildi. Bu bölgelerin yükseklerinde meydana gelebilecek çığ tehlikesine karşı bölgede yaşayan vatandaşlara uyarı yapıldı.

Yeni haftada ülkede kar yağışları etkili olacak!


Hafta sonu ülkede artan sıcaklıklar haftanın başında bazı bölgelerde düşmeye başlayacak. Hafta başında ülkeye batıdan girecek yağışlı hava kütlesi nedeniyle ülke yeniden kış havasına girecek. Çarşamba günü Marmara ile İç Anadolu'da kar yağıları etkili olacak. Kar yağışlarının ve sağanak yağışların perşembe günüyle birlikte ülke geneline yayılacağı kaydedildi.